reklama
cz / EN / esp

Vyzkoušejte lyžování na ledovci Hintertux

Známý rakouský ledovec je vzdálen necelých 5 hodin jízdy z Prahy a nabízí stovky kilometrů sjezdovek

fotogalerie
reklama

Známé rakouské lyžařské středisko Hintertux nabízí mnoho možností, jak si užít lyžování. Ledovec ve výšce přes 3.000 metrů nad mořem zaručuje sníh i v květnu. Ale my jsme si do zillertalského údolí zajeli teď v únoru. Otestovali jsme podmínky, které můžete využít ještě v této zimní sezoně.

foto: zillertalské údolí nabízí lyžování v mnoha střediscích, například Mayrhofen

Vzdálenost z Prahy do vesničky Hintertux je necelých 560 kilometrů, cesta vám zabere asi 5 hodin. A vede z 90% po dálnici, takže rychle ubíhá. Záleží ovšem na dopravní situaci kolem Mnichova, to je nejkritičtější část z celého úseku. Nezapomeňte na dálniční známku pro Rakousko, stojí 280 korun a rozhodně se vyplatí. Neriskujete tak pokutu 120 eur.

 

Pokud nekoukáte na korunu, bydlete přímo ve vesnici Hintertux. Ceny se v hlavní sezóně pohybují kolem 200 eur/ noc na pokoj se snídaní. V oblastech pod Hintertuxem, které jsou do 30 minut od pokladen, ale zaplatíte asi o polovinu méně. A o auto se u pokladen nemusíte bát, podzemní garáž nabízí dostatek míst a je zdarma! Vybrat si můžete například z vesnic Finkenberg, Lanersbach nebo Mayrhofen. Tyto vesničky jsou větší než Hintertux, s bohatší nabídkou restaurací, ale i s hlučnými apres ski bary. Mayrhofen vám nabídne relax například i v aquaparku.

 foto: zillertalské údolí

Lyžařská oblast Hintertux spadá do komplexu středisek v zillertalském údolí. A vy máte opravdu z čeho vybírat! Čeká na vás 487 kilometrů upravených sjezdovek ve výšce od 2.000 do 3.300 metrů. V podstatě můžete každý den jezdit po jiné sjezdovce. Cena za tzv. zillertalský superskipas začíná na 92 eurech za dva dny, za 3 zaplatíte 129. Když srovnáte cenu za skipas ve Špindlerově Mlýně, která je 750 Kč/27 EUR za 12 km sjezdovek ve Svatém Petru, tak není co řešit… A ani Medvědín to nezachrání. Pro příznivce free stylu je k dispozici "Betterpark Hintertux".

 

Ze stanice lanovky se na ledovec Hintertux dostanete pomocí kabinkové lanovky tzv. Gletscherbusem, bohužel cesta není přímá, musíte 2x přestoupit. Potom na vás ale čekají impozantní výhledy a stovky kilometrů sjezdovek. Únavu zažeňte v nově postavené restauraci, která vám kromě možnosti self-service občerstvení s jídlem kolem 10 eur nabízí i luxusní prostředí včetně krbu a usměvavého personálu. Jezdící schody vedoucí do přízemí, kde jsou toalety, vám vyčarují jen udivený úsměv. Opravdu si tu odpočinete. A pro notorické facebook-twitter-instagram postery je k dispozici wi-fi zdarma. Ta ovšem funguje lépe venku, kde není tolik aktivních přístrojů na jednom místě.

foto: nová restaurace ve střední části areálu Hintertux

 Počasí vás může překvapit. My jsme zažili teplotní výkyvy kolem 25 stupňů, kdy +7 stupňů vystřídalo -17C. Buďte připravení a raději si s sebou vezměte více oblečení, odložit si věci do šatny můžete kdykoli.

FRESH TIP: Dovolená na horách? Kondička a krásné nohy!

Zillertallské údolí vám můžeme s klidným srdcem doporučit. A v létě se sem podíváme na jejich cyklostezky. Ty jsme prozkoumali ve známé oblasti Zell am See, a byli jsme spokojení...

foto: počasí na ledovci se může změnit během chvilky

 

Jak se stavěla nová restaurace ve střední části areáu můžete vidět v tomto videu. Stavbu zvládli za necelých 6 měsíců.

redakce / 21.02.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
kubo 25.02.2014
najkrajsie :)
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag