Práva LGBT obyvatel jsou omezena i v této na první pohled demokratické zemi
V loňském roce jsme vás informovali o nelehkém životě gayů v Indii. Při vší té homofobii a bigoterii indické společnosti se stalo v listopadu 2013, jakoby toho nebylo málo, ještě něco horšího. Indická justice rekriminalizovala homosexualitu coby trestný čin. Nechce se ani věřit, že se něco takového může stát, a ještě k tomu v největší demokratické společnosti světa, za kterou se ta indická povazuje.
Navzdory tomu se minulý týden uskutečnila v Mumbai gay pride s četnou účastí. Účastníci volali po zrušení trestního zákona číslo 377, který byl v roce 2009 zrušen a nyní opět obnoven. V průvodu bylo vidět i spoustu rodičů, kteří přišli podpořit své homosexuální děti, což nebylo v předešlých letech zvykem, protože gayové a lesby v Indii mají velký problém s podporou rodiny a coming-outem.
Naštěstí se stále více a více rodičů nechce smířit s tím, že nějaký zákon dělá z jejich dětí kriminálníky. Zákon 377 zakazuje anální styk a může jej trestat odnětím svobody až na deset let. Indičtí politici tvrdí, že tento zákon byl v minulosti jen zřídkakdy použit, ale indičtí gayové vědí své o tom, jak jej zneužívali policisté k šikanování a vydírání.
Gay bary v Indii neexistují, gayové pořádají většinou večírky v soukromí nebo si pronajmou nějaký gay friendly bar na jednu akci. Policie v minulosti, ale i nyní, bez jakýchkoliv důvodů a soudních příkazů, prostě jen na základě udání, vstupuje do soukromých bytů, provádí kontroly a prohlídky a očekává, že dostane úplatek, aby odešla.
FRESH TIP: Jak se žije gayům v Indii. Zajímavý pohled do života indického prince.
Dá se tomu ještě říkat demokracie? Gay komunita se obává, že obnovením zákona 377 se obnoví i zvůle policie, která má v mafiánské Indii de facto neomezenou moc.Přidáme-li k tomu například zákon o gay-propagandě v Rusku, dojdeme k závěru, že boj zdaleka nekončí. To, co šlo relativně jako po másle v Evropě, je zatím nedosažitelným snem pro mnoho jiných zemí světa.
Každý z nás by si měl uvědomit, že to, co se děje v Indii, Arabii, Rusku, Africe či jinde, se týká i nás. Jak vidíme, nic nemusí být navěky, vždy se může najít nějaká černá duše nebo parta černých duší, která má moc změnit zákon.
Komentáře k článku
Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.
Lgbt naklonených barov alebo diskoték je len pár, z toho v polmiliónovej Bratislave tuším len dva.
Nepriateľstvo voči ľuďom účastniacim sa gay pochodu, neustále útoky v diskusiách v novinách a minuloročný vrchol v podobe 100 000 demonštrácie proti právam LGBT menšiny, ktorú začal katolícky klérus nazývať "kultúrou smrti".
A na tento rok sa vyhrážajú najmenej 200 000 účasťou.
moc a peníze, … světové války také začaly zde, v Evropě ....
Uvědomujeme si vůbec čím naši předci prošli?
Važme si toho kde jsme a jak se nám s ohledem na minulost daří.
Indie ve vývoji není zase tak daleko aby jsme po myšlení tamních lidí mohli chtít náš náhled na život.
Jsou tam různá náboženství, sekty a lidé, kteří pro svůj prospěch a moc budou ještě dlouho dělat vše proto aby o to nepřišli. Tamní ovzduší tomu nahrává.
Asi to není recept na změnu myšlení Indů či jak jim pomoci (ono to ani nebude tak rychlé a jednoduché). Ale je potřeba se na problém podívat s odstupem, nez