reklama
cz / EN / esp

Návrhář Roberto Cavalli otevřel ve Florencii luxusní kavárnu.

Udělejte si výlet do Toskánska, navštivte památky UNESCO a dopřejte i svým chuťovým pohárkům

reklama

Světoznámý italský návrhář Roberto Cavalli (15. listopadu1940) se kromě designu oblečení začal věnovat i kavárenství. Ve svém rodném městě Florencii zrenovoval kavárnu Caffé Giacosa. Historie této kavárny sahá až do začátku 19. století. V roce 1815 totiž získala rodina Giacosa licenci na výrobu sladkostí, vína, alkoholu a čokolády.

foto: Roberto Cavalli 

Caffé Giacosa se stává místem setkávání obyvatel Florencie, mezi nimi nechybí ani příslušníci aristokracie a místní elita. Opravdu slavnou se kavárna stává začátkem 20. let 20. století, kdy tamní barman Fosco Scarselli namíchal svému stálému klientovi Cammillu Negroni jeho oblíbený Americano koktejl. Bývalý voják chtěl svůj drink trochu víc přitvrdit a proto mu Scarselli drink namíchal s ginem místo se sodou. Netrvalo dlouho a drink Negroni si získal světovou popularitu.

 foto: koktejl Negroni si namíchejte z vermutu, ginu a Campari
 

V současné době je kavárna citlivě zrekonstruována pod dohledem návrháře Roberta Cavalli, který tomuto místo vrátil jeho historickou podobu. Díky luxusnímu interiéru a perfektnímu přístupu personálu se tak toto místo opět stává populárním u místních i turistů.

 foto: kdo by odolal?
 

Pokud je Florencie pro vás daleko, můžete si florentské laskominy se značkou Roberto Cavalli objednat online. Ceny za bonbony začínají na 8 eurech (za 4 kousky). Velká krabici se 100 pralinkami vás přijde na 150 eur. Sladkosti nejsou pro všechny, proto  online obchod Caffé Giacosa nabízí i vína a vodku se značkou RC.
 

foto: krabička se sto pralinkami
 

 

foto: dárkové balení Roberto Cavalli vodky stojí 89 eur 

redakce / 11.01.2014
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag