reklama
cz / EN / esp

Lázně v hotelu (aneb hotel v lázních) v srdci Šumavy

Máme pro vás tip na příjemně strávenou dovolenou na Šumavě

reklama

Komerční sdělení

Pobyt v ParkHotelu Tosch v Kašperských Horách Vás pohladí po duši i těle. Představuje totiž nově unikátní projekt Šumavských lázní se širokou paletou lázeňských a relaxačních služeb, mezi nimiž je i unikátní speleoterapie

foto: speleoterapie v praxi 

„Reagujeme tak na nové trendy v balneologii a také na fakt, že v souladu se změnami v legislativě dojde k nárůstu samoplátců v oblasti lázeňské péče. Rozsah služeb zahrnuje zejména speleoterapii, kterou poskytujeme ve zcela unikátním prostředí vlastního 140 metrů dlouhého jeskynního komplexu, jenž byl vybudován kolem roku 1680 (nachází se přímo pod hotelem) a od té doby je i využíván. Nejprve jako pivovarské sklepy a dnes tedy bude sloužit k léčbě,“ říká František Talián, majitel hotelu.
 

Dalšími využívanými metodami budou fytoterapie (bylinná léčba), hydroterapie (vodoléčba), termoterapie (léčba teplem), klimoterapie (léčba ovzduším, vzdušné lázně), léčba směřující k posílení imunity a odstranění stresu a únavy z vysokého pracovního zatížení u top manažerů firem, chromoterapie (terapie barvami a světlem), terapie hudbou a tichem, terapie tmou. Kromě toho poskytuje Kur a Spa ParkHotel Tosch i další standardní služby, jako jsou sauna, masáže, sportovní, kulturní či gastronomické zážitky ve vlastním restauračním provozu, který využívá suroviny převážně z místních zdrojů

foto: parní lázeň

Podle majitele má projekt šanci na úspěch, protože vycházel z faktu, že se relaxace stává stále víc a víc víkendovou záležitostí, a tak je potřeba najít prostor, kterým se provoz od konkurence odliší (využití historické části objektu, která má asi 320m2, opravdu jedinečným prostorem je). Za druhé se také hledala cesta, aby provozní náklady nebyly vysoké, jak je u wellness provozů obvyklé. Dalším záměrem bylo orientovat se na naprosto jinou klientelu, než mají všechny rodinné a kongresové hotely, které jsou roztroušené po celé republice. Cílem také bylo nabízet méně služeb v top kvalitě, jak je zdejší tradicí. A v neposlední řadě koncept počítal i se zmíněnou současnou situací v lázeňství.


Balzám pro duši i tělo 

Projekt zaměřený na přírodu, na přírodní produkty je zajímavý hned v několika momentech. Co se týká procedur, je to třeba šumavská bylinná parní lázeň, která se odehrává v dřevěné parní kádi a do níž si klient může sám „naordinovat“ bylinnou směs, jež v průběhu procedury působí. V nabídce jsou jílové, parafínové zábaly - samozřejmě zase ve spojení s bylinkami. K pobytu také patří pitná kúra v podobě speciálních bylinných čajů, které mají etiketu šumavských lázní. A zajímavostí je také vlastní, v jeskyni vyvěrající pramen sv. Barbory, který je součástí vodoléčby. Využívá se ke Kneippovým nebo Priessnitzovým lázním, které se rovněž posilují o bylinky. 

foto: pramen svaté Barbory přímo v areálu hotelu


Ojedinělé prostředí 

Příjemným překvapením bude pro klienty interiér - přestože v lázeňském provozu byla zachována původní půlkruhová valená kamenná klenba o výšce téměř pěti metrů, vlastní kabiny, v nichž probíhají procedury, jsou samozřejmě klimatizované a vybavené nejmodernější technologií. Masážní kabiny vycházejí z trendu „double“, klienti prostě rádi absolvují proceduru ve dvou - kvůli většímu zážitku. Vany jsou vybavené chromoterapií a hudbou. 

foto: co takhle hydromasáž ve dvou?
 

Prostředí nabité energií 

Cílem je tedy naservírovat komfortní služby klientům tak, aby se do Kašperských Hor vraceli. A nejenom o víkendech za hotelovými wellness procedurami, ale i na týdenní lázeňské pobyty. Na návštěvníky hotelu anglického stylu čeká 84 lůžek ve 39 nadstandardně vybavených dvojlůžkových pokojích a čtyřech apartmánech. Komplex je umístěn v unikátním anglickém parku s výhledem na šumavské hvozdy, kde si klienti mohou zahrát třeba tenis, badminton nebo pétanque. „Zaměřujeme se už tradičně na poskytování služeb na té nejvyšší úrovni. Kromě již zmíněné unikátní speleoterapie jsou i ostatní nabídky našeho hotelu schopny uspokojit i ty nejnáročnější. Jako hosty preferujeme manželské a partnerské páry či manažery firem, pro které jsou Kašperské Hory ideálním místem k regeneraci a načerpání nových sil,“ říká ředitel hotelu Jaroslav Fischer a dodává: „Naše společnost, která vlastní na Šumavě ještě několik dalších objektů, nezůstane s projektem Šumavských lázní pouze u energie,“ dodává ředitel hotelu. „Neznám krásnější místo v Čechách než Šumava,“ říká Gabriela Uhlířová z Prahy. „Mám ráda zdejší cyklistické stezky a pochopitelně v zimě jezdím na lyže i na běžky.

foto: pokoj typu Superior
 

Šumava je turistickým fenoménem. Turisté ji vyhledávají v letní a možná ještě raději v zimní sezoně. Oblíbená je jak pěší turistika, tak běžecké i sjezdové lyžování. Hrad Kašperk a lesy jsou v okolí Kašperských Hor, Kvildy a Špičáku opravdu kouzelné.

Kašperské Hory jsou šumavským městem s bohatou historií. Toto horské středisko je centrem celoroční turistiky a rozkládá se v blízkosti horního toku zlatonosné řeky Otavy. Nad městem se tyčí známá dominanta kraje - Hrad Kašperk vystavěný z rozkazu Karla IV.  k ostraze zemské hranice, obchodní stezky a zlatorudných dolů.

Pestrá historie malého, avšak významného královského horního města a poutavá poloha představují nyní atraktivní turistický cíl. Dnes jsou Kašperské Hory jedním z hlavních šumavských rekreačních center nabízejícím svým návštěvníkům po celý rok příjemně strávený čas s nabídkou kvalitních služeb.

Kašperské Hory jsou mimo jiné dějištěm románů a povídek významného šumavského autora Karla Klostermanna. Spisovatelův otec zde působil jako lékař a několik let byl i starostou.

Naďa Ghani / 04.04.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag