reklama
cz / EN / esp

Lyžování v Libanonu je jako jízda po sněhových pusinkách

Že tomu nevěříte a nedáte dopustit na Alpy? Mrkněte na naše fotky a posuďte sami. Není tohle přesně to, co byste si rádi dopřáli?

reklama

Jet na lyže do Libanonu může být buď zhýralost, nebo splněný sen každého cestovatele. A co je tak jiné? Všechno. Nabízíme reportáž ze SKI RESORTU MZAAR, který je v horách podél hranice se Sýrií, směrem Faraiya. Žádné obavy, Sýrie je bezpečně daleko. I když je cesta dlouhá pouhých 50 kilometrů, na evropské poměry trvá déle, cca 1,5 hodiny. Rozhodně je na co se dívat i po cestě a výlet stihnete z Beirutu “na otočku”. Pokud se tedy neubytujete přímo na místě, luxusních hotelů je dostatek. Aby taky ne. V Libanonu jezdí lyžovat jen horních deset tisíc. Pro našince jsou ceny srovnatelné, přímo úměrné zážitku. 

 

Jsou tyhle kopce ale vůbec hory? Vždyť hory jsou drsné a špičaté, člověk sotva vypije svařák, aby neumrz. Říká se navíc, že sníh je smíchaný s navátým pískem. Když rolba odrne sníh, opravdu můžete vidět tenké vrstvy písku ve sněhové závěji. Tenhle sníh rozhodně klouže jinak. I proto se jedná o nový, originální zážitek. Sjezdovky jsou upravené, freeride se jezdí prakticky všude po kopcích, služby perfektní a kuchyně? Ta nejčerstvější, prostě libanonská. Pokud máte hluboké sociální cítění, budete mít výčitky, že tohle je opravdu už moc, ale moc velký luxus. Zasloužíte si ho.

 

A hory to jsou! Lyžuje se ve výšce 2500 metrů. Sjezdovek a vleků je na jeden víkend až dost. Lyže si můžete půjčit po cestě do zimního střediska, nebo přímo na místě. Parkoviště je pochopitelně zdarma (zdravíme do českých hor), Aprés ski je samozřejmostí a rozhodně to není žádná nuda. Možná vás mile překvapí, že neuslyšíte německý kýč horor pop, ale uvidíte mixážní pult a za ním deedžeje. Drink si dejte jakýkoliv, možná i dva. Dolů po letních gumách to bývá humorné. A pamatujte: zatažením ruční brzdy auto nezastavíte, ale dostanete do smyku (tentokrát zdravíme našeho průvodce). 

 

Rozhodně si nezapomeňte foťák! Vždyť... Kdy se vám znovu podaří vyfotit ráj na zemi?

Máme pro vás tip: pokud vás článek zaujal a rádi byste si lyžování v Libanonu vyzkoušeli, máte šanci. V termínu 22.2. - 27.2. se můžete do Libanonu podívat se společností Eden way. Pro více informací klikněte zde

 

V případě vašeho zájmu o více informací o cestování do Libanonu (Beirutu), nebo kompletního naplánování vaší cesty, neváhejte kontaktovat redakci. 


luk / 30.01.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag