reklama
cz / EN / esp

Dejte si do těla! Společnost vám budou dělat italští lyžaři...

Máme pro vás tip na lyžařské středisko v italských Alpách – Maso Corto

fotogalerie
reklama

Do Alp vyráží každoročně několik desítek tisíc Čechů. Ale tohle místo, které vám v našem článku představíme, je přece jenom trochu z ruky a proto tu moc českých turistů nepotkáte. Maso Corto nebo-li Kurzras se nachází v jižním Tyrolsku ve vzdálenosti 720 km z Prahy. Cesta vede z 90 % po dálnici, takže se sem dostanete (pokud nezůstanete v koloně u Mnichova) za cca 7 hodin. Detaily získáte jednoduše pomocí plánovačů cest. Pokud budete mít chuť a čas, můžete si cestu zpříjemnit návštěvou Regensburgu, Mnichova, Innsbrucku nebo italského Bolzana.

 

Ale pojďme se zblízka podívat na Maso Corto. Tato malá vesnička se nachází ve výšce 2.011 metrů nad mořem, a je posledním obydleným místem v údolí Val Senales. Tvoří ji několik hotelů, obchůdků a restaurací. Pokud hledáte místo, kde se můžete hodiny procházet, jeďte třeba do rakouského Söldenu. My jsme sem ale přece přijeli lyžovat! A lyžování tu opravdu stojí za to.

 
 foto: pohled na centrum Maso Corta, v pravé části fota vidíte část sjezdovky
 

Už první setkání vás potěší. Na ledovec se totiž dopravíte velice rychle a snadno. Stačí nasednout do gondoly s kapacitou 80 lidí a za zhruba 6 minut se už můžete kochat nádherným pohledem na celý areál z výšky 3.200 metrů nad mořem. A co vás tu čeká? Máte možnost si vybrat z celkem 35 km upravených sjezdovek, které jsou doplněné i o běžkařské tratě. Ale ty jsou upraveny jen za předpokladu, že to umožňuje počasí. Zvláštností tohoto místa je horský hotel Grawand, který se nachází v horní stanici lanovky.
 

foto: hotel Grawand
 

Celý areál je doplněný o několik restaurací a bister. Můžete si dát klasiku v podobě velkého kynutého knedlíku s mákem a vanilkovým krémem (6,50 eur), nebo řízek s hranolky (14 eur), grappu pořídíte za 4 eura a „williho“ s hruštičkou za 3. V mnoha těchto zařízeních pracuje slovenský personál, což může být příjemné, ale než to zjistíte, tak si raději dávejte pozor na ne/lichotivé komentáře... Když už se bavíme o cenách, jednodenní permanentka stojí 41 eur, zvýhodněna pětidenní pak 197 eur.

 

Ubytování, které Maso Corto nabízí, sestává převážně z tříhvězdičkových hotelů a penzionů. Můžeme doporučit hotel Cristal, který vám umožní se po celodenním lyžování ohřát v sauně nebo si můžete protáhnout tělo v 25metrovém bazénu.

 

foto: hotel Cristal

Věřte nám, že do těla si tady určitě dáte, fronty na vlek známé z českých středisek tu rozhodně nečekejte! Pokud vás místo zaujalo, napište nám, rádi se s vámi o lyžování v této oblasti pobavíme.

 

 

 

 

 

 

 

redakce / 03.01.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag