reklama
cz / EN / esp

Vídeň vyhrála "Australian LGBTI Award"

Hlavní město Rakouska je tak nejlepší destinací pro homosexuální páry. Která města s Vídní prohrála?

reklama

V Sydney proběhlo v sobotu 3. března vyhlašování vítězů ve dvanácti kategoriích ceny  "Australian LGBTI Award". Vídeň v kategorii "Destinace" porazila destinace jakými jsou New York, Kanada, Thajsko, Las Vegas nebo Los Angeles.

 

Kromě vítězství Vídně v kategorii "Destinace" získala prvenství i Conchita Wurst, v Česku známá jako "vousatá zpěvačka", která vyhrála v kategorii "International Icon". Jak podotkl ředitel vídeňské agentury pro cestovní ruch WienTourismus, Norbert Kettner, je to pro Vídeň hned dvojnásobné vítězství, které ho velmi těší.

foto:Conchita Wurst se stala Ikonou roku

Vídeň je oblíbenou destinací pro LGBTI hned podle několika organizací. Začátkem roku např. portál GayTravel.com, jedna z největších cestovatelských platforem homosexuálů a lesbiček, vyhlásil Vídeň jako nejlepší mezinárodní destinaci. V roce 2017 bylo město Vídeň pak mezinárodní turistickou organizací UNWTO ve zprávě  "Second Global Report on LGBTI Tourism" označeno jako nejlepší Best-Practice-destinace a také "iconic destination for LGBT travellers".  Podle Kettnera jsou letošní ocenění známkou toho, že se z Vídně stává hotspot pro LGBTI komunitu.

foto: zástupci Vídně při přebírání ceny

 

EuroPride 2019 a Vídeň jako destinace pro líbánky

 

Návštěvníkům s odlišnou sexuální orientací nabízí Vídeň čím dál víc: na jaře 2019 se mezinárodní komunita na měsíc sejde při oslavách EuroPride 2019, u které se očekává přes milión účastníků. Jako předzvěst se v červnu tohoto roku ve Vídni koná i proslulá Vienna Pride. Již brzy budou ve Vídni také umožněny manželské svazky pro každého. Vídeň by se tak již brzy mohla stát místem pro uzavírání svazků a trávení líbánek. Svatby partnerů stejného pohlaví jsou od začátku roku možné i v Austrálii. V červnu se proto vídeňská turistická agentura WienTourismus rozhodla Amy a Lauren, první v Austrálii sezdaný lesbický pár, pozvat na romantický výlet do Vídně.

 

Více o vítězích Australian LGBTI Award najdete zde:

https://www.australianlgbtiawards.com.au/winners2018.html

redakce, foto: Australian LGBTI Award©Getty Images / 12.03.2018
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag