reklama
cz / EN / esp

Razie v běloruských klubech

Gay kluby v Minsku zažily policejní razie. Blokují i Grindr!

reklama

V Bělorusku to nemají gayové lehké. I když je zde homosexualita legální, stále dochází jak k verbálním, tak i k fyzickým útokům. Nedávno (20. – 21. října) LGBT v Minsku museli čelit omezování svých práv. Běloruská policie včetně příslušníků v civilu kontrolovala návštěvníky gay klubů Burlesque a Casta Diva. Podle ruských zdrojů kontrolovala dokumenty a pořizovala si jejich kopie, několik lidí zadrželi. Zároveň v zemi nefungovaly seznamky pro gaye.

foto: takto zasahovala policie na gay pride v Minsku v roce 2010

V oblasti jsou i další problematické země, kam se gayům nedoporučuje cestovat. Patří k nim Ázerbájdžán a Čečna. V obou zemích dochází k věznění gayů, někde i k mučení. V Ázerbájdžánu uvěznili 60 lidí jako součást kampaně proti LGBT, která je podporována i z vyšších míst. Proto pokud do těchto zemí nemusíte cestovat, tak se jim raději vyhněte.

redakce, foto facebook / 01.11.2017
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag