reklama
cz / EN / esp

Gibraltarská vláda schválila stejnopohlavní sňatky

Převážně katolické obyvatelstvo má v této otázce výjimečně osvícenou vládu. A co navíc Gibraltar nabízí?

reklama

Na Gibraltaru, který spadá pod Velkou Británii, žije na 6,5 km² kolem 30.000 obyvatel. Gibraltarská vláda se na konci října jednomyslně shodla na schválení zákona povolujícího stejnopohlavní manželství. Takový soulad mezi příslušníky rozdílných stran se příliš často nevidí. Navíc v této části Velké Británie vyznává 80% obyvatel katolickou víru. Předseda vlády Fabian Picardo prohlásil, že se jedná památný den pro Gibraltar a jeho parlament.

foto: makaky najdete skoro na každém kroku

Homosexuální styk byl na Gibraltaru zlegalizován teprve roku 1993 a týká se minimálně šestnáctiletých (od roku 2012). Adopci stejnopohlavním párům umožnil zákon od dubna 2013, registrované partnerství pro stejnopohlavní i hetero páry existuje od března 2014.

 

Tento malý kus země se mohl stát již 3x součástí Španělska, ale obyvatelé v referendech v letech 1967, 1976 a 2012 rozhodli jinak.

 

foto: islámská mešita v byzantském stylu stojí za návštěvu

Gibraltar patří k hodně navštěvovaným zemím Evropy. Každoročně do něj zavítá kolem 7 milionů turistů. Hlavním lákadlem pro návštěvníky jsou prý kolonie makaků, které jsou velmi ochočené. A říká se, že až drzé. Pokud nemáte rádi tyto malé chlupaté zloděje, vystoupejte na gibraltarskou skálu, prozkoumejte jeskyni svatého Michaela nebo obdivujte byzantskou architekturu islámské mešity.

 

V loňském roce se tu v červenci konala i gay pride. Pro rok 2017 ještě nebyl termín oznámen, ale pokud se tak stane, určitě by taková pride stála za to. Letenky do Gibraltaru pořídíte kolem 6.000 Kč. A pokud nechcete čekat do léta, zaleťte si tam i v prosinci, teploty se pohybují kolem jarních 18 stupňů.

redakce, foto facebook / 08.11.2016
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag