reklama
cz / EN / esp

Pojďte s námi do divadla na hru Spolu/Sami

Podívejte se na situace, které znáte na vlastní kůži, v podání herců Národního divadlo. Čím zaujala hra režiséra Daniela Špinara?

reklama

Národní divadlo zařadilo do svého programu hru Spolu/Sami autorky Anje Hilling. Příběh šesti lidí, kteří zažívají drsné životní situace v jednom velkoměstě, měl premiéru v roce 2006 v Berlíně. Pojednává o jedné noci, během které se potkají bezdomovec s pouliční muzikantkou, dva gayové nebo cizí žena s cizím mužem. Autorka za hru získala řadu ocenění.

foto: Igor Orozovič, Filip Rajmont  

Zeptali jsme se režiséra Daniela Špinara, čím ho hra zaujala.

Tématem, které je obsaženo už v samotném názvu. Osamělost je přece pro dnešní dobu příznačná! A také tím, že i přes všechno výše zmíněné je Spolu/Sami hrou především o LÁSCE. Velmi pravdivou, bolestivou. A zároveň místy dost vtipnou. Přesně jako v životě.

 

Pro jakého diváka je hra Spolu/Sami určená?

Především pro diváka s otevřenou myslí, lačného po novém zážitku. Hra Spolu/Sami je experimentální text, připomíná spíš dva monology, které se čas od času protínají, než klasický dialog. Je to tak trochu poezie velmi vyhrocených situací, které se odehrávají v prostředí menšin mezi dvěma lidmi. Jde o tři mikropříběhy, o tři povídky, v nichž se lidé potkávají, ale vlastně se k sobě nedokážou přiblížit. Což je určitě situace nám všem dobře známá…

 

Ve Vašem repertoáru se jedná o další hru s gay tématikou. Jak se vám s tímto tématem pracuje?

Samozřejmě lépe v tom smyslu, že tomu rozumím. Nicméně se snažím pracovat spíš na věcech, které mají obecnější význam. Nejsem moc schopen přemýšlet v termínech heterosexuální/homosexuální tématika. Divadlo je přece jen médium mnohem obecnějšího zacílení.

foto: Igor Orozovič, Filip Rajmont 

Hra měla na Nové scéně Národního divadla premiéru 12. listopadu. Nejbližší představení, na která si můžete koupit vstupenky v ceně 290 Kč, se konají 7. a 18. února, 8. a 15. března, 12. dubna, 12. a 25. května. Na podiu uvidíte Davida Matáska, Kateřinu Holanovou, Filipa Rajmonta, Igora Orozoviče, Terezu Vilišovou a Martina Pechláta.

Inscenace je doporučena divákům starším 18 let. Délka představení je 70 minut a hraje se bez přestávky.

redakce, foto Martin Kámen / 29.01.2016
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag