reklama
cz / EN / esp

Podívejte se na novou znělku festivalu Mezipatra 2015

Festival startuje 5. listopadu v Praze. Co si o sexuálních menšinách myslí jeden z protagonistů?

reklama

Znělka, ve které mají hlavní role herci Stanislav Majer a Jan Nedbal a taky ocelárny v Králově Dvoře, měla premiéru 8. října v pražském NEONE za přítomnosti jejího autor Jakub Šmíd. Svěřil se s tím, že ho inspirovali hned dva pánové – jak sám Majer, tak legendární sovětský režisér a hrdina dramatu Ejzenštejn v Guanajuatu (Eisenstein in Guanajuato), který letos Mezipatra uvedou.

 

"Sergej Ejzenštejn mimo jiné natočil film o dělnickém revolučním hnutí Deset dní, které otřásly světem, jehož název letos inspiroval volbu festivalového tématu. Já jsem si od něj vypůjčil filmový jazyk i industriální prostředí. Představil jsem si zpoceného Standu jako slévače kovů uprostřed špíny a žáru – a nápad byl na světě," říká herec a režisér, který letos přebral štafetu nadějných tuzemských tvůrců.


 

"S Jakubem se trochu známe a myslím, že si rozumíme, takže jsme si nemuseli dlouze vysvětlovat, co a jak. Natáčení bylo díky zvolené lokaci naprosto fascinující, tu a tam se mi o něm ještě zdává," dodává s úsměvem Stanislav Majer. "Nadchlo mě prostředí slévárny oceli – místa, kde železo mění tvar, strukturu i vůni. A hoši, kteří to tam obsluhují? Úžasní, vstřícní chlapíci-čertíci, kteří nám poskytli perfektní servis i s horkou sprchou a Solvinou. Pro filmaře úplný ráj!"

 

Na nabídku spolupracovat s Mezipatry prý kývl nejen díky sympatiím k lidem z festivalového týmu: "Taky proto, že ve svém okolí stále pociťuji, že i vzdělaní lidé, kterých si vážím, mají občas problém přijmout odlišnou sexualitu někoho jiného. A dokonce i svou vlastní. Je podle mě důležité jim dát najevo, že sexuální menšiny nestačí tolerovat, ale je třeba je respektovat."

redakce, foto Mezipatra / 26.10.2015
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag