reklama
cz / EN / esp

Design blok 2015 ovládne výstaviště v Holešovicích

Letošní 17. ročník s tématem „Svoboda“ z velké části uvidíte v tradičních výstavních prostorách. Zajděte si na ukázku práce dvojice italských designerů.

reklama

Překvapivou lokalitu vybrali organizátoři největší přehlídky designu ve střední Evropě Designblok pro jeho 17. ročník. Výstaviště Praha Holešovice. Přední zahraniční i čeští výrobci a designéři se představí veřejnosti od 21. – 27. října 2015.

foto: velkou část Design bloku najdete v Průmyslovém paláci

„Designblok se představí po delší době v prostorách, které byly stavěny přesně pro jeho účel. Průmyslový palác Praha Holešovice v době svého vzniku hostil výstavy toho nejlepšího z českého průmyslu. Prostor sám o sobě má silnou architekturu, která ale zároveň přinese vystavovatelům možnost přizpůsobit se jejich potřebám. Zejména díky možnosti různě velkých výstavních ploch. Samozřejmě i letos zůstává pravidlo nutnosti projít kvalitativním výběrovým řízením. Vítanou novinkou bude určitě zlevnění základních ploch jak pro výrobce, tak pro designéry. Toto zlevnění nám umožnil fakt, že dokážeme Superstudio, tedy prostor pro výrobce, tak Openstudio, tedy prostor pro designéry, dát do jedné budovy,“ říká ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

 

„Velkorysý prostor Průmyslového paláce s více než 10 000 m2 pojme stovky instalací, takže se letos návštěvníci mohou těšit na opravdu bohatou přehlídku designu z celého světa. Zachováváme ale důraz na střední Evropu,“ dodává kreativní ředitel Designbloku Jiří Macek.

foto: dvojice italských designerů Andrea Trimarchi a Simone Farresin


Instalacemi ožije nejen velkorysý prostor Průmyslového paláce, ale také původně renesanční budova Lapidária nebo uzavřené divadlo Spirála. Art House, umístěný v budově Lapidária uvede studio Formafantasma, které tvoří dvojice italských designérů Andrea Trimarchi a Simone Farresin působící v Holandsku (viz hlavní foto). Jejich rukopisem je experimentování s netradičními materiály a mistrné prolínání průmyslového designu a řemeslné výroby, inspirované lokální kulturou.

foto: ukázka práce z ateliéru Formafantasma

 

K tématu letošního Designbloku Svoboda

„Svoboda je důležitou součástí našich požadavků na kvalitní život. Dlouho odpíraná, vždy zneužívaná, ale vždy chtěná. Má současný design vůbec k tématu svobody co říci? Design, který je vždy omezován účelností, možnostmi, penězi? A nejsme všichni pravidelně omezováni? Letošní Designblok si vzal za cíl bojovat za svobodu. Svobodu vnitřní, neomezenou předsudky, špatnými zkušenostmi, nebo malověrností. Svobodu vnější, politickou, kterou je třeba střežit i dvacet pět let po revoluci. Svobodu kreativní, kterou si dopřáváme jako děti, a potom čím dál tím méně. Svobodu vlastního úsudku, svobodu obklopovat se věcmi, které jsou našimi hrdiny, svobodu se také věcmi neobklopovat, když nechceme a především svobodu nás samých, hlavních hrdinů našich životů. Ať žije svoboda!

Bojujte s námi za svobodnější svět od 21. do 27. října 2015,“ říká k tématu letošního ročníku ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

redakce / 14.10.2015
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag