reklama
cz / EN / esp

Střelecký ostrov nabídne filmové lahůdky

Od úterý 11. srpna do čtvrtku 13. srpna si zajděte do letního kina na Střelák. Co vám festival Mezipatra nabídne?

reklama

Z letního kina v dramaturgii Mezipater na Prague Pride už se stala tradice. Letos na ni festival Mezipatra naváže výběrem českých i zahraničních snímků. Od úterý 11. do čtvrtka 13. srpna se bude promítat v Pride Village na Střeleckém ostrově.  Začíná se každý den ve 20:30 a vstup je zdarma.

Co je na programu?


Pondělní Dobrodružství Priscilly, královny pouště (The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert). Hudební road movie o cestě tří drag performerů přes australské vnitrozemí je kultovní devadesátková záležitost, kterou by měl vidět každý. A kdo už ji viděl, bude chtít znova.

 

    • Mladý český pohled. V úterý ve výběru krátkých filmů od mladých tuzemských filmařů prozkoumáme, jak se za poslední roky změnilo zobrazování queer postav na plátně. Hlavním tahákem bude Furiant, snímek režiséra Ondřeje Hudečka o překvapivě divokém mládí Ladislava Stroupežnického.
    • Výhoda posledního tahu (How To Win At Checkers (Every Time)) ve středu nabídne dojemný i humorný příběh thajského chlapce Oata z chudinského prostředí Bangkoku, jehož staršímu homosexuálnímu bratrovi hrozí odvod do armády.
    • Sangaïlé (Sangaïlé) čtveřici filmových uzavře ve čtvrtek. Litevské drama o náctileté dívce, která díky letní lásce překoná strach z létání i ze sebe samé, letos získalo ocenění na filmovém festivalu v Sundance a stejně jako Výhoda posledního tahu mělo obrovský divácký úspěch na letošním Berlinale.
redakce ve spolupráci s Mezipatry / 09.08.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag