reklama
cz / EN / esp

Vydražte foto Roberta Vana a podpořte dobrou věc

Slavný fotograf se zapojil do dobročinné aukce na podporu smrtelné choroby. Kolik ceněná fotka stojí?

reklama

Patron soutěže Gay Roku Robert Vano, podpořil Nadační fond Wine for Help, který pomáhá rodinám s dětmi se smrtelnou nemocí mukopolysacharidosou. Do internetové aukce věnoval světově uznávaný fotograf svou legendární fotografii společně s podepsanou lahví sektu. Aukci podpořili i další známe tváře například Petr Čech, Martina Sáblíková, Dominik Hašek, Lucie Bílá, herci ze seriálu Vinaři (Václav Postránecký, Miroslav Táborský, Sandra Nováková, režisér Vojtěch Moravec).

foto: Robert Vano

Výtěžek aukce bude věnován čtrnáctiletému Pepovi, který trpí touto smrtelnou nemocí. Mukopolysacharidosa je smrtelná nemoc, která bere dětem to, co už se naučily. Jedná se o jedno z nejzávažnějších onemocnění látkové přeměny, kdy nedostatek jediného enzymu v těle způsobuje střádání škodlivých látek v jednotlivých orgánech. Nemoc bere dětem řeč, pohyb, vnímání a nakonec i život. Děti se dožívají věku mezi 10 a 20 lety, v některých případech ještě méně.

Odkaz na aukci naleznete zde. Fotografie stojí zatím 1.690 Kč.

foto: Robert Vano a vítězové soutěže Gay roku 2015

 

ROBERT VANO

Narodil se roku 1948 v Nových Zámkoch na Slovensku maďarským rodičům. V roce 1967, krátce po maturitě emigroval do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista, maskér a asistent pro fotografy módy (Horst, Glaviano, Castel, Fallai), později se prosadil jako fotograf světových módních časopisů (Harpers Bazaar, Vogue, Elle, Cosmopolitan).


foto: archiv Roberta Vana a magazínu BestOf

Po roce 1989 se vrátil do Československa a zakotvil v Praze. V letech 1996 – 2004 pracoval jako umělecký ředitel české edice časopisu ELLE, odsud se přesunul na pozici art directora v agentuře Czechoslovak Models, kde působil do roku 2009. Vydal několik fotografických publikací, vystavoval např. v New Yorku, Miláně, Londýně a v Praze.

foto: fotografie podepsaná autorem

redakce ve spolupráci s Gay roku / 23.07.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag