reklama
cz / EN / esp

50. MFF KV zahájil snímek s Richardem Gerem

Letošní ročník karlovarského festivalu slavnostně zahájil snímek Time Out of Mind režiséra Orena Movermana s Richardem Gerem v hlavní roli.

reklama

S melancholickým hrdinou třetího filmu výrazného autorského filmaře Orena Movermana  se setkáváme v okamžiku, kdy je z vybydleného a zahnívajícího apartmánu vyhozen na ulici s veškerým vlastnictvím ve dvou igelitkách. Působivý příběh ze života bezdomovce v současném New Yorku nabízí oduševnělou studii muže, jehož jedinou nadějí v bezvýchodné existenci je dávno odcizená dcera, k níž se snaží najít cestu.

 

Režisér, scenárista a kdysi i novinář Oren Moverman se narodil v Izraeli a usadil se v New Yorku. Je spoluautorem scénářů k filmům Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (I´m not There, 2007) Todda Haynese nebo Manželská klec (Married Life, 2007) Iry Sachse. Napsal a režíroval film The Messenger (2009), uvedený na festivalu Sundance a na Berlinale oceněný Stříbrným medvědem za scénář, dále film Rampart (2011), na jehož scénáři se podílel spisovatel James Ellroy, a snímek Time Out of Mind (2014), jehož premiéra se uskutečnila na loňském festivalu v Torontu.

 

Jena Malone si podmanila publikum již v dětských letech, když se objevila ve filmu Anjeliky Hustonové  Bastard  Out of Carolina (1996), kde za svůj výkon získala nominaci na Independent Spirit Award za nejlepší herecký debut. Zahrála si ve filmu Kontakt (Contact,1997) režiséra Roberta Zemeckise či Druhá nebo první (Stepmom, 1998) Chrise Columbuse. V roce 2001 vytvořila jednu z hlavní úloh v kultovním snímku Richarda Kellyho Donnie Darko (2001).

 

Další umělecký rozvoj jí přinesla práce s Anthony Minghellou na filmu Návrat do Cold Mountain (Cold Mountain, 2003), s Joem Wrightem na adaptaci románu Pýcha a předsudek (Pride and Prejudice,2005), se Seanem Pennem na dramatu Útěk do divočiny (Into the Wild, 2007),  s Paulem Thomasem Andersonem na filmu Skrytá vada (Inherent Vice, 2014), který uvede také letošní ročník MFF KV. Jena Malone zazářila jako Johanna Mason v mimořádně úspěšné sérii – Hunger Games (2013-2015).

redakce, foto Film Servis Festival Karlovy Vary / 04.07.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag