reklama
cz / EN / esp

Uběhněte Prahou pět kilometrů proti homofobii spolu s finalisty soutěže Gay roku

V sobotu 16.5. se poběží proti homofobii a AIDS. Během podpoříte Dům světla.

reklama

V sobotu 16. května můžete vyrazit na pětikilometrový běh proti homofobii a zároveň na podporu HIV pozitivních. 17. května je totiž zároveň Mezinárodním dnem boje proti homofobii a zároveň Světla pro AIDS. Trať nesoutěžního benefičního závodu povede z Vítkova po chodnících a parkových cestách do ulice Na Balkáně a zpět.

 

Běhu se zúčastní i finalisté soutěže Gay roku. Sraz a registrace začíná ve 14:30 v Domě Světla v ulici Malého 282/3 v pražském Karlíně. Startovné je 50 korun, pro studenty a důchodce 30 korun, pro HIV pozitivní zdarma.

 

Výtěžek akce bude použit na provoz Domu světla.

 

V roce 1990, přesně před 23 lety, Světová zdravotnická organizace (WHO) vyškrtla homosexualitu ze seznamu nemocí. Smyslem dne boje proti homofobii je poukázat na respektování práv lidí s jinou než heterosexuální orientací. První mezinárodní den proběhl v Kanadě v roce 2003, od roku 2005 se konaly speciální akce k tomuto dni už ve 40 zemí.

 

Krátky film na téma homofobie natočil rakouský režisér Gregor Schmidinger. Film pojednává o mladém vojákovi, který slouží na rakousko - maďarských hranicích.

 

redakce / 15.05.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag