reklama
cz / EN / esp

Diváckým filmem festivalu Mezipatra dokument Putinovy „Děti 404“

Festival Mezipatra předal diváckou cenu dokumentu o ruských queer teenagerech.

reklama

15. ročník Queer filmového festivalu Mezipatra nakonec v Praze (6. – 13. listopadu) a v Brně (15. – 22. listopadu) přivítal 11.750 diváků. Ti zhlédli 73 celovečerních, krátkých i dokumentárních filmů s queer tematikou, většinu navíc v české premiéře.

 

Nejlepším filmem 15. ročníku Queer filmového festivalu Mezipatra podle diváků je dokument Putinovy „Děti 404“. Děsivá, autentická výpověď ruských queer teenagerů, kteří se snaží přežít v zemi vrácené do středověku, nadchla i ostatní. Putinovy „Děti 404“ obdržely v sobotu 22. listopadu na slavnostním zakončení brněnské části Mezipater Diváckou cenu. Diváci o ní hlasovali prostřednictvím hlasovacích lístků, které dostali před každou festivalovou projekcí celovečerních snímků.

 


„Divácká cena je nejdůležitější cenou pro každého režiséra. Jsme šťastni a poctěni. Děkujeme Mezipatrům za obrovský zájem o náš film, který dokazuje, že situace v Rusku a práva LGBT lidí nejsou Čechům lhostejné. To oceňujeme zejména ve chvíli, kdy online komunita „Dětí 404“ i její zakladatelka Lena Klimova čelí dalším útokům. Lena je obviněna z porušení zákona o zákazu propagace homosexuality a čeká ji další soud,“ sdělili Askold Kurov a Pavel Loparev.

 

Oficiální Ozvěny Mezipater proběhnou v Olomouci (27. – 29. listopadu) a v Hradci Králové (2. – 4. prosince).

redakce ve spolupráci s festivalem Mezipatra / 22.11.2014
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag