reklama
cz / EN / esp

Art For Life: benefiční aukce uměleckých děl

Koupí uměleckých děl přispějete na projekty spojené s bojem proti HIV/AIDS.

reklama

Nejlepší jména české výtvarné scény a nadějní mladí umělci; grafiky, obrazy, fotografie. Benefiční aukce Art for Life letos nabízí opravdu zajímavý mix, který ocení sběratelé i ti, kteří hledají vhodný dárek pro své blízké. Navíc tím přispějí na prevenci HIV/AIDS, které se v Česku dosud nevěnuje příliš mnoho pozornosti a to můžete svojí účastí pomoci změnit i vy.


Charitativní aukce se koná 31. října od 19 hodin, tentokrát v impozantním prostoru galerie Karlín Studios / Křižíkova 34.


Svým dílem letos přispělo více než 40 autorů, mezi jinými například Jiří David, Josef Bolf, Tomáš Němec, Masker nebo Jan Poupě. V nabídce je přes 50 dražebních položek, jejichž vyvolávací ceny jsou většinou zhruba třetinové oproti cenám prodejním. Začíná se dražit od těch nejnižších vyvolávacích cen, což je 800,- korun, a postupně se přechází až k nejdražším dílům. Dražba se tak stává velmi napínavou a o některé položky se strhne doslova souboj zájemců.

foto: Stanislav Merhout, SIMON A LUCIE, 2012, digitální fotografie na dibondu,40x60 cm, vyvolávací cena 1000,-Kč.


Pokud chcete zažít tuto kulturní událost, pořídit si hodnotné umělecké dílo a pomoci ojedinělému projektu, zapište si do diářů " pátek 31.října - Karlín Studios ". V tento den proběhne od 18 hodin v galerii Karlín studios vernisáž výstavy současného umění pod názvem GEN 2:7-18, kterou připravilo kurátorské duo Caroline Krzyszton a Eugenio Percossi. Umělecká díla inspirovaná tématem Ráje, motivem letošního ART FOR LIFE, zde představí současní čeští i zahraniční umělci. Výstava potrvá do 30.listopadu.

foto: Tomáš Němec, BEZ NÁZVU, 2014, olej na plátně,30x50 cm, vyvolávací cena 5.000,- Kč


Celkovou sumu z benefiční dražby použije Art for Life, z.s. na konkrétní preventivní aktivity a lektorské besedy o HIV infekci na základních a středních školách. Seznam nabízených uměleckých děl a informace o letošním ročníku ART FOR LIFE naleznete na www.artforlife.cz

redakce ve spolupráci s Art For Life / 29.10.2014
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag