reklama
cz / EN / esp

FRESH FILM: The Imitation Game

Britský herec Benedict Cumberbatch jako geniální matematik, který prolomil kód Enigma, ale později byl stíhán kvůli své homosexualitě.

reklama

Film „The Imitation Game“ vypráví známý příběh z II. světové války o kódovaných vzkazech německých vojsk, za kterými byl přístroj Enigma. Za odhalením kódu Enigma stál geniální matematik Alan Turing, ve filmu ztvárněný britskou hvězdou Benedictem Cumberbatchem.

 

Film „The Imitation Game“ režiséra Mortena Tylduma nám přibližuje období života tohoto vědce od jeho let na střední škole až po období jeho společenského odsouzení. Světová premiéra proběhla v srpnu 2014 na mezinárodním filmovém festivalu v Telluride (USA) a od té doby film sklízí úspěchy na mnoha dalších festivalech.

 

Herci Cumberbatchovi někteří kritici předvídají i oscarový úspěch. V dalších rolích uvidíme ještě Keiru Knightley nebo Charlese Dance (Vetřelec 3). V českých kinech bude mít film premiéru 29. ledna 2015.

 

Smutné je, že Alan Turing, který měl velký vliv na skončení války, byl v 50. letech odsouzen za homosexualitu, navíc byl léčen pomocí hormonální léčby. Turing zemřel ve věku 42 let na otravu kyanidem, jeho smrt však nebyla prošetřována jako vražda. Nakonec se přece jenom dočkal zadostiučení. Britský premiér Gordon Brown se v roce 2009 omluvil Alanovi Turingovi in memoriam jménem vlády za spáchaná příkoří.

redakce / 13.10.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag