reklama
cz / EN / esp

FRESH FILM: V jeho očích

Brazilský film bude mít premiéru na festivalu Mezipatra. Jak prožívá slepý chlapec lásku ke svému spolužákovi? Podívejte se na ukázku.

reklama

Letošní 15. ročník filmového queer festivalu Mezipatra se koná v listopadu (6. – 13. listopadu) v Praze a v Brně (15. - 22. listopadu). Jeho zahájení proběhne ve čtvrtek 6. listopadu v kině Lucerna filmem „V jeho očích“, v originále „The way he looks.“

 

Brazilské romantické drama „V jeho očích“ učarovalo programovému týmu na letošním festivalu Berlinale. Dílo režiséra Daniela Ribeira na přehlídce získalo prestižní Teddy Award, tedy ocenění pro nejlepší film festivalu s LGBT tematikou. Film byl favoritem i programové ředitelky Lucie Kajánkové, která v Berlíně zasedla v porotě Teddy Award: „Jedná se o skvěle napsaný debut s úžasnými hereckými výkony, kamerou i hudbou, který skutečně má co říct o dospívání. A také dává nový význam známému rčení, že láska je slepá.“

 foto: z filmu "V jeho očích"

V jeho očích" vypráví o zrakově handicapovaném teenagerovi Leonardovi, který tráví veškerý čas buď ve škole, nebo s nejlepší kamarádkou. Úzkostliví rodiče ho totiž nepouštějí nikam samotného. Do třídy ale přichází nový kluk, který se moc líbí Leonardovi i jeho kamarádce. Jak tahle sladká teen romance dopadne?

foto: z filmu "V jeho očích"

Film, který je oficiálním kandidátem Brazílie na Oscara za nejlepší cizojazyčný film, uvedou Mezipatra v české premiéře. Kromě zahajovací projekce festivalu proběhnou ještě dvě další. Velmi zajímavé bude uvedení filmu pro zrakově postižené diváky, doplněno o speciální audio komentář. Ostatní diváci si mohou u vchodu do kina zapůjčit šátek na oči a zažít tak návštěvu kina jako nevidomí.

 

redakce ve spolupráci s festivalem Mezipatra / 03.10.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
PP 04.10.2014
Na svých oficiálních stránkách mají LOŇSKÝ program. Tomu říkám reklama.
Film vychází ze shortu, který vlastně jen natahuje, ale i tak stojí za zhlédnutí.
Martin 04.10.2014
Tento film som videl ihneď ako vyšiel a to v portugalčine. Naozaj odporúčam si ho pozrieť. Nebojím sa povedať, že je to jeden z najlepších gay filmov za posledných 10 rokov (na konci vypadne slza každému :))
Stepan 05.10.2014
A v jakem jinem jazyce by jste Martine rad videl brazilsky film?
Stepan 05.10.2014
A v jakem jinem jazyce by jste Martine rad videl brazilsky film?
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag