reklama
cz / EN / esp

Film „Pride“: co se stane, když gay aktivisti podpoří horníky ve stávce

Novinka z Velké Británie nás zavede do prostředí gayů v 80. letech v Anglii. Jak vypadá spojení horníků a gayů? Podívejte se na ukázku z filmu.

reklama

Film „Pride“ bude uveden do kin ve Velké Británii v pátek 12. září. Jeho děj se odehrává v 80. letech, kdy kabinet britské premiérky Margaret Thatcher rušil horníkům pracovní místa nebo zavíral celé doly. Proti těmto opatřením se pořádaly demonstrace a mezi těmi, kteří horníky podpořili, byli i lesby a gayové.

 

V roce 1984 se skupina LGBT aktivistů přidala do pochodu hrdosti, tzv. Pride march, a společnými silami vybírali peníze pro horníky. Vzniklo tak uskupení velšských LGBT aktivistů podporujících horníky neboli Lesbians and Gays Support the Miners (LGSM). Scénárista Stephen Beresford se inspiroval skutečnými událostmi prvních gay aktivistů, kteří v Londýně v té době podporovali horníky benefičními koncerty.

 

Film je krásnou ukázkou nacházení společné cesty mezi dvěma na první pohled odlišnými skupinami lidí, kteří zjistí, že mají spoustu společného. Atmosféru té doby výborně vykreslil film „Billy Elliot“ o mladém chlapci vyrůstajícím v hornickém prostředí, ale toužícím po baletním vzdělání.

 

Film režíroval Matthew Warchus, mezi herci uvidíte například slavného Billyho Nighya (znáte jako rokera z filmu „Love Actually“). Termín uvedení do kin v České republice ještě nebyl stanoven.

 

redakce / 10.09.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Nide 15.09.2014
U nás jsou tak buzny akorát dobré roznášet pohlavní nemoci znám jich několik v Praze co mají HIV a tvrdí že když to mají oni tak to musí dostat co nejvíce lidí a nebo šlapat za prachy. A z nějakou podporou od nich bych nikdy nepočítal. Česká problematika ve světě gay je v tomto specifická.
Pepe 13.09.2014
Uz vidim ceske buzny, jak vylezou z darkroomu a pujdou udelat neco zasluzneho :-)
ANNA 13.09.2014
plne s tebou souhlasim pepe
OLIWER 15.09.2014
...moc bych je z darkroomu netahal... z dálky vychrtlý holčičky a z blízka růžovey kolotoč...
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag