reklama
cz / EN / esp

V průvodu Prague Pride 2014 šly stovky živých avatarů

Více než 600 lidí ze zahraničí, kde je homosexualita trestná, se zprostředkovaně zúčastnili průvodu.

reklama

Celkem 610 dvojic tvořených přímým účastníkem a gayem či lesbou z Východu se v sobotu 16. srpna 2014 účastnilo průvodu Prague Pride. Příslušníci LGBT komunit, kteří ve svých zemích musejí homosexualitu skrývat, se tak mohli prostřednictvím svých zástupců přítomných v Praze zúčastnit pochodu a zažít atmosféru gay pride.

Do kampaně na podporu gayů a leseb z Východu nazvané „LGBT avatars“ se zaregistrovalo celkem 1 230 živých avatarů a 724 lidí z východních zemí. Kampaň byla šířena pouze prostřednictvím sociálních sítí a Google reklamy, bez mediálních partnerů. 

Dvojice se vytvářely po zaregistrování na webové stránce www.LGBTavatars.cz, a to tak, že východní uživatelé si k sobě vybírali protějšky z nabídky registrovaných avatarů. Ti jim pak prostřednictvím mobilní aplikace sdíleli fotky, videa a vzkazy přímo z průvodu. Ne všichni zaregistrovaní nakonec uzavřeli dvojice.

Ti, kdo v sobotním průvodu neměli svého avatara, mohli sledovat veřejný kanál s fotkami a vzkazy na www.LGBTavatars.cz. Ve středu Václavského náměstí, odkud průvod v sobotu vycházel, byla také umístěna obří obrazovka, na níž byly promítány vzkazy přicházející přímo od účastníků kampaně z Ruska, Ukrajiny, ale třeba i Egypta.

redakce ve spolupráci s Prague Pride / 20.08.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag