reklama
cz / EN / esp

Film „Zkrocená hora“ jako opera? Ano, premiéra bude v Madridu

Premiéra opery se uskuteční v hlavním městě Španělska 28. ledna

reklama

Slavný film z roku 2005, kde hlavní role hráli Jake Gyllenhaal a Heath Ledger, má následovníka. Ve světě kinematografie se film dočkal velkého úspěchu, kromě čtyř Zlatých Globů získal i tři Oscary. Vedl si dobře i u diváků, ti v pokladnách utratili asi 84 milionů dolarů (náklady na film byly 14 milionů). Brzy uvidíme, jestli jeho operní podoba bude stejně tak úspěšná.
 

 

Příští týden se totiž v Madridu uskuteční slavnostní premiéra tohoto milostného příběhu dvou kovbojů a jejich zakázané lásky. Autoři opery jsou Gerard Mortier a Charles Wuorinen. Původně měla být opera uvedena v New Yorku, ale po odchodu Gerarda Mortiera z postu šéfa Metropolitní opery se plány změnily. A to je pro nás výhoda, máme to blíž… Děj opery nevychází z filmového scénáře, ale z předlohy, kterou se režisér Ang Lee inspiroval. A tou je povídka kanadské spisovatelky Annie Proulx. V hlavních rolí se představí Daniel Okulitch a Tom Randle.
 

Pokud si příští týden uděláte výlet do Madridu, navštivte Teatro Real. Vstupenky na premiéru jsou ještě k dispozici, dáte za ně od 44 do 381 eur. Na programu Teatra Real bude opera do 11. února.
 

foto: Teatro Real v Madridu

 

Co o opeře říkají sami autoři, můžete vidět v tomto videu:

 

 

foto: Teatro Real

redakce / 20.01.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag