reklama
cz / EN / esp

Vítězem festivalu Mezipatra je švýcarské drama Rosie

Režisér filmu cenu osobně převzal v kině Lucerna

reklama

14. ročníku filmového festivalu Mezipatra byl slavnostně ukončen v pátek 15. listopadu v kině Lucerna. Příznivci queer filmů si jej však najdou i nadále, část programu pokračuje v Brně až do 20. listopadu.

 

Hlavní soutěže celovečerních filmů vyhrál švýcarský film Rosie, cenu si osobně převzal režisér Marcel Gisler  v kině Lucerna.

Pro 53letého Gislera, který je docentem na Německé filmové a televizní akademii v Berlíně, je Rosie prvním celovečerním snímkem po čtrnácti letech tvůrčí odmlky. Na programu brněnské části je 17. listopadu od 18.00 v kině Scala.


Rosie
získala diváckou cenu za nejlepší hraný film na festivalu gay a lesbických filmů Pink Apple v Curychu a představitelka hlavní roli Sibylle Brunner Švýcarskou filmovou cenu za nejlepší ženský herecký výkon. Film je také nominován na Evropské filmové ceny, které budou uděleny 7. prosince v Berlíně. Film, který měl premiéru letos v lednu, již viděli diváci na festivalech v Los Angeles, Moskvě a Soluni.

 

Švýcarské drama vybrala tříčlenná hlavní porota Mezipater ve složení Vladivojna La Chia, Lukáš Houdek a Cóilín O’Connor z devíti snímků Hlavní soutěže celovečerních filmů. Divácká cena festivalu bude udělena na zakončení brněnské části 20. listopadu.

 

 

O filmu Rosie:

Čtyřicetiletý spisovatel Lorenz prochází tvůrčí krizí a ani osvědčené sbírání inspirace v berlínských darkroomech nepomáhá.  Zabrat mu dává i neutěšený osobní život. Jednoho dne je ale konfrontovaný s nutnou péčí o svou matku, poťouchlou důchodkyní Rosie, kterou život ve společnosti vína a cigaret dovedl až k mrtvici. Po příjezdu na švýcarský venkov Lorenz ale místo schlíplé stařenky najde velice živelnou dámu v letech, která se ze všech sil snaží překonávat zákazy lékařů a s humorem sobě vlastním terorizuje okolí. I když není úplně zřejmé, kdo se stará o koho, matka se synem se postupně sbližují. Rosiin stav se zlepšuje a i Lorenz získává novou chuť do života, zvláště za pomoci svého mladého fanouška, který se shodou okolností objevil ve vsi. Ale stejně jako je těžké překonat závislost na alkoholu nebo depresi, je těžké žít život plný lží – a těch kolem sebe Rosie dokázala vytvořit opravdu hodně.

redakce / 16.11.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag