reklama
cz / EN / esp

Queer Film Festival Mezipatra bude ve znamení „Pravdivých lží“

Festival nabídne 25 celovečerních snímků z devíti zemí a 75 krátkých filmů ze čtyř kontinentů.

reklama

Festivalové téma Pravdivé lži se odrazí ve více než stovce celovečerních hraných, dokumentárních i krátkých snímků.

 

Mezi největší taháky letošního programu patří francouzské drama režiséra Abdellatifa Kechiche Život Adèle (La Vie d Adèle). Intenzivní tříhodinová sonda do vztahu dvou mladých žen vzbudila kvůli explicitním sexuálním záběrům kontroverze na festivalu v Cannes.

foto: z filmu "Život Adèle"

Intenzivní zážitek nabídne sugestivní polské drama Ve jménu (W imię…), které si z letošního festivalu Berlinale odvezlo Teddy Award za nejlepší LGBT film. Autenticita a morální síla katolického duchovního v něm naráží na emocionální frustraci a osobnostní sterilitu.

foto: z filmu "Ve jménu "

 

V programu letošních Mezipater dále zaujme třeba hit amerických nezávislých festivalů Každým dnem (Any Day Now) s Alanem Cummingem v hlavní roli drag queen, která se ujme zanedbávaného chlapce, nebo nezávisle drzá americká lesbická komedie Kdo se bojí Vagíny Wolfové? (Who is Afraid of Vagina Wolf?), jejíž režisérka Anna Margarita Albelo patří mezi letošní festivalové hosty.

foto: z filmu "Kdo se bojí Vagíny Wolfové?"

Diváci se mohou těšit i na elektrem tepající snímek Peaches Does Herself kanadské umělkyně, která zbořila snad všechny myslitelné konvence i genderové kategorie. Osobnosti a kultu Peaches bude patřit i hlavní pražský festivalový večírek v sobotu 9. listopadu.

 

Na Mezipatrech se opět představí desítky krátkých filmů (letos 75 děl z celého světa), tituly v retrospektivě (například drama s oscarovou Hilary Swank Kluci nepláčou nebo legendární pecka ze zlatého fondu kinematografie Psí odpoledne s Al Pacinem) i bohatý doprovodný program čítající přednášky, tematické party nebo divadlo.

 

Mezipatra platí za nejvýznamnější queer filmový festival ve střední Evropě. Vznikla v roce 2000 v Brně s názvem Duha nad Brnem. Festival proběhne v pražských kinech Lucerna a Světozor od 7. do 15. listopadu a v brněnských biografech Scala a Art od 13. do 20. listopadu.

 

redakce ve spolupráci s Jurajem Gerbery / 11.10.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag