reklama
cz / EN / esp

Podívejte se na film o ugandském bojovníkovi za lidská práva

David Katoa byl zavražděn v průběhu jeho natáčení.

reklama

Dokumentární film Říkejte mi Kuču o boji ugandských LGBT aktivistů proti přijetí homofobního zákona, který by zavedl trest smrti pro gaye a lesby, se vrací k českému publiku. I vy můžete projekcí filmu přispět k tomu, aby smrt Davida Katoa, k jehož vraždě během natáčení došlo, nebyla zapomenuta.
 

Snímek Říkejte mi Kuču byl totiž zařazen do projektu Promítej i ty!, který zdarma zpřístupňuje úspěšné dokumentární filmy českému publiku. Kdokoli si film může zdarma půjčit a promítnout svým divákům a divačkám.
 

Poznat situaci LGBT komunity v africké zemi, kde bují korupce a fanatičtí američtí misionáři, tak budou moci všichni, kdo se na projekci dokumentu nedostali během 15. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.
 

Říkejte mi Kuču / Call Me Kuchu / Katherine Fairfax Wright, Malika Zouhali-Worrall / USA / 2012 / 87 min.

Lidé odlišné orientace neměli v Ugandě nikdy jednoduchý život. Homofobní nálady ve společnosti podporoval stát, média pořádala na gaye a lesby hony, násilí na nich spáchané často zůstávalo nevyšetřeno. Koncem roku 2009 přišel do parlamentu zákon, podle kterého by lidem s homosexuální orientací mohlo hrozit doživotní vězení, a někdy i trest smrti. Místní komunita gayů a leseb však byla odhodlaná vytrvalým úsilím svou situaci změnit. Snímek sleduje jejich boj proti přijetí zákona, během kterého museli čelit výhrůžkám, napadání nebo se ukrývat na tajných místech.

Více informací k filmu Říkejte mi Kuču:

Promítej i ty! http://www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/25

Jeden svět 2013 http://www.jedensvet.cz/2013/filmy-a-z/22256-rikejte-mi-kucu

 

ve spolupráci s Ondřejem Kamenickým (MFF Jeden svět) / 07.10.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag