reklama
cz / EN / esp

V Praze začala výstava Transgender me - kultura / čas / kontext

V pondělí 29. července byla zahájena výstava, která se zamýšlí nad proměnami vnímání odlišné pohlavní identity

reklama

Organizátoři Prague Pride ve spolupráci s Národní technickou knihovnou připravili výstavu děl mezinárodních umělců a umělkyň, která se zamýšlí nad proměnami vnímání odlišné pohlavní identity napříč kulturami, časem, ale také kontexty.

 

Výstava Transgender Me - kultura / čas / kontext představí například dokumentární fotografie a portréty zobrazující indické hidžry (Lukáš Houdek, CZ), severoamerické Two – Spirit osoby (Michael Dvorak, USA), mexické muxes (Jan Khür, CZ), albánské virginy (Lenka Klicperová a Jarmila Štuková, CZ) nebo trans gender osoby žijící v několika afrických zemích (Zanele Muholi, JAR).

foto: z výstavy Transgender me

Ve čtvrtek 15. srpna uzavře výstavu unikátní doprovodný program, v rámci kterého budou mít návštěvníci možnost diskutovat s indickou aktivistkou Abhinou Aher, příslušnicí komunity hidžer, nebo Richardem laFortunem, aktivistou a příslušníkem severoamerických původních obyvatel identifikujícím se jako Two Spirit. Program také v průběhu stejného večera nabídne performance německého umělce Océana LeRoye.

foto: Richard laFortun/Two Spirits

Výstava v Národní technické knihovně potrvá do 16. srpna. Otevřeno je pondělí až pátek od 10 do 18 hodin, v sobotu od 14 do 18 hodin, vstup zdarma.

redakce / 31.07.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag