reklama
cz / EN / esp

48. MFF Karlovy Vary ve znamení Borderline Films

Dnes zahájený karlovarský festival představí kompletní tvorbu uznávaného kolektivu amerických nezávislých tvůrců

reklama

Deset let poté, co studenti filmu z newyorské univerzity Antonio Campos, Sean Durkin a Josh Mond založili produkční společnost Borderline Films, patří trio nerozlučných přátel k obdivovaným nezávislým filmařům, jejichž snímky byly k vidění na desítkách filmových festivalů. „Borderline Films: Prvních deset let“ představuje vůbec první ucelenou přehlídku věnovanou mladíkům z této newyorské produkční společnosti.

 

Trojice filmařů střídajících se v úlohách autora, režiséra a producenta získala světové uznání svými stylizovanými a originálními filmy nenuceně se pohybujícími na hranici dělící umění od komerce (odtud název uskupení).

foto: Antonio Campos, Sean Durkin a Josh Mond

Přehlídku zahájí krátký snímek Buy It Now (2005), za který Antonio Campos získal cenu v Cannes. Jeho celovečerní debut Afterschool byl uveden tamtéž v prestižní sekci Un certain regard o tři roky později.


V Cannes, které je vedle Sundance jejich druhým domovem, bylo v premiéře uvedeno šest filmů těchto obdivovatelů evropské kinematografie. Camposův druhý krátký film The last 15 (2007) byl vybrán do hlavní soutěže, Quinzaine des réalisateurs uvedlo lyrický snímek Two Gates of Sleep (2010), který Borderline Films produkovali režisérskému kolegovi Alistairu Banksi Griffinovi.

 

V téže nezávislé canneské sekci byl oceněn Durkinův krátký snímek Mary Last Seen (2010) a o rok později zaznamenal jeho celovečerní debut Martha Marcy May Marlene mimořádný úspěch v Un certain regard, kterým navázal na cenu za režii ze Sundance půl roku předtím. Při natáčení filmu Martha Marcy May Marlene napsal Campos scénář svého druhého filmu Simon Killer, který patří k nejpozoruhodnějším snímkům loňského roku.

 

Jako vůbec první tvůrci představení na MFF KV budou mít navíc možnost promítnout publiku tři filmy svých oblíbených režisérů, kteří trio Borderline Films zásadním způsobem ovlivnili.

 

V rámci 48. MFF KV se také uskuteční master class, na němž se s trojicí tvůrců budou moci setkat novináři, zájemci z řad filmové veřejnosti i návštěvníci festivalu.  

 

Seana, Antonia a Joshe, kteří se během posledních let stali vzory pro mnoho začínajících nezávislých filmařů, do Karlových Varů doprovodí hned několik herců a stálých členů štábu.

redakce / 28.06.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag