reklama
cz / EN / esp

Louis Vuitton, Lus Vuiton, Louis Vutiton, Louys Vuitto, Loys Vuitton.....

Poznáte pravou LV kabelku nebo tašku? Máme pro vás pár tipů jak na to.

reklama

V civilizované části světa snad není nikdo, kdo by tuto značku neznal. Značku, jež mění pohled na monogram. Může být kufr nebo diář modním hitem? A může se stát hitem jen proto, že je na ní něčí monogram?

 

Odpověď je jednoznačná: ANO. Bohužel díky známosti oné značky je také nejenom nejznámější, ale také asi nejvíce padělanou značkou světa. Tudíž mnoho lidí v Česku, ale i jinde ve světě, než aby si koupili hezkou kabelku či tašku v jejich cenové relaci, vyrazí na tržnici, kde si tento modní skvost v padělané verzi mohou opatřit za pár stovek. Obzvláště u populárních kabelek z kolekcí Monogram Canvas či Monogram Multicolor, které s oblibou nosívají náctileté rádoby dámy.  A hurá do klubu, tasit se zaručeně pravou “vytonkou”.


 foto: Monogram Canvas

 

K naší smůle opravdu pravou a originální “vytonku” u nás na ulici potkáte jen sporadicky. Na jedné straně se není čemu divit. Dát za kabelku či cestovní zavazadlo tolik co za malý osobní automobil, není pro každého dostupné. Ale chlubit se falešnou a vydávat ji za pravou, je vážně hanba, ostuda a fuj. Tak ať si koupěj hezkou českou! No jo, řeknete si, jenže co když je to fake omylem. Špatná koupě. Naletěl jsem atd... To se může stát. Sice mají kabelky sériový kod, ale upřímně, jak je těžké padělat výrobní číslo?

 

Rozhodl jsem se tedy podělit se s vámi o pár “zaručenejch fíglů”, jak se pokoutným prodejcům od srdce zasmát. Nejprve si ale musíme rozmyslet, kam si onu vysněnou kabelku půjdeme koupit. V České republice máme možnosti dvě. Jednou z nich je nákup přes internet, u kterého ale žádnou záruku nemáte, druhá možnost je sázka na jistotu: Pařížská ulice v Praze, kde naleznete obchod s certifikátem autorizované prodejny. Pokud jste tedy vyrazili do Pařížské, nemusím se o Vás bát... Pokud jste ale zvolili možnost první, musíte si dávat pozor na pár věcí.

 

foto: prodejna Louis Vuitton v Pažížské ulici
 

Prvním znakem, který vás může trknout, je cena kabelky. Kabelky Louis Vuitton se prodávají v cenových relacích od 15 000 Kč do 80 000 Kč (starší plátěné kolece / nové kožené kolekce), samozřejmě nemluvíme o limitovaných edicích, ale o běžných kolekcích. Když Vám obchodník na internetu nabídne Louis Vuitton Monogram Multicolor za 3 000 Kč, je více než jasné, že se jedná o padělek. Ani sebelepší zdroj nemůže obchodníkovi nabídnout kabelku s nákupní cenou do 5 000 Kč. Krajním případem mohou být kradené kabelky, ale to už je věcí morálky, zda budete nosit věc, kterou někdo před tím ukradl.
 

foto: Monogram Multicolor
 

Druhým znakem pro vás by měly být informace, které obchodník o kabelce poskytuje. Velmi často se setkáme s tím, že se prodejci padělků chvástají, že jejich “originály” jsou kožené. Obzvláště u nejvíce padělaných modelů z kolekcí Monogram Canvas, Monogram Multicolor či Monogram Mini Lin uvádějí, že se jedná o celokožené kabelky. A teď se, prosím, nechytejte za hlavy, nervěte si vlasy, to opravdu někteří prodejci uvádějí. Na druhou stranu, jaký má smysl pro nakupujícího věc, o které předem nic neví a slepě důvěřuje prodejci?

 

Ačkoliv taková Tivoli PM ze série Monogram Canvas stojí to co last minute dovolená k moři, jedná se o kabelku vyrobenou z bavlněného plátna, které je pokryto velmi tenkou vrstvou PVC (poli-vinil-chlorid...plast) a potiskem motivů a monogramů LV. Slušní prodejci originálů tohle dobře vědí, a proto by nikdy neuváděli, že jsou tyto modely celokožené. Z telecí kůže jsou pouze ručky kabelky a lemování.     

      

Toto pravidlo samozřejmě neplatí pro kabelky z kolekcí Epi Leather či Nomade Leather, které ve svém názvu již obsahují anglické slovo leather. Jsou tedy celokožené a od toho se odvíjí i jejich cena.

 

Posledním znakem by mohl být celkový přístup prodejce. Nikdy nedůvěřujte prodejci, který k produktu nedoloží dostatečné množství kvalitních fotografií, informací a detailů. A už vůbec nedůvěřujte těm, které používají originální promo fotky či fotografie z časopisů. Požadujte pravou a realnou fotografii.

 

Jsem přesvědčen, že se najde i řada jiných rysů, které Vám pomohou odhalit padělek Luis Vuitton od originálu Louis Vuitton a jsem si jist, že pokud se zeptáte v prodejně LV v Pařížské ulici v Praze, tamní příjemný personál Vám poradí.

 

Přesto doufám, že Vám tento článek pomůže vyvarovat se koupi padělku, který degraduje nejen snahy samotných tvůrců produktů Louis Vuitton jakými jsou např. Marks Jacobs, ale koneckonců degradují také Vaši image a o tu by Vám mělo jít v prvé řadě.

foto: Marc Jacobs pro Louis Vuitton

Daniel Edward Moravec / 09.05.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
max 09.05.2013
Na cestování dobrý, ale do města bych s tim asi nešel :P
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag