reklama
cz / EN / esp

OMG Party slaví dva roky své existence!

Ideální čas zpovídat promotéry této nejpopulárnější party pro gaye v Praze.

reklama

Ahoj Honzo,

naši spolupráci jsme začali loni v létě, kdy jsme zvali naše čtenáře do nové Meccy. Od té doby jsme informovali o několika OMG Parties, těm štastějším čtenářům jsme předali free vstupy. Ale mě osobně by zajímaly podrobnosti o tom, jaká byla cesta od začátku až po dvouleté výročí OMG Party.

 

Co bylo tím impulsem, kdy jste si řekli, uděláme party!

Jednou když za námi přijelo pár kamarádů ze zahraničí a my jsme je večer vzali do pražských klubů. Čekali, že ve velkém městě jako je Praha budeme mít bujarý gay noční život na světové úrovni, ale to se nekonalo a oni byli docela zklamáni. A tehdy jsme si řekli, že by si Praha zasloužila velkou, pravidelnou gay party, a že se k tomu pokusíme přispět.

 foto: OMG Party - Made in Brazil

Inspirovali jste se n
ěkde v zahraničí?

Hlavně ze začátku jsme se inspirovali u největších zahraničních gay eventů. Také jsme oslovili naše kamarády – promotéry, Dje, manažery nočních podniků, kteří měli zkušenosti s pořádáním obdobných akcí, aby se s námi podělili o své zkušenosti. Chtěli jsme, aby OMG byla party určená jak pro kluky, kteří již navštěvují kluby pro gaye, tak zároveň ale i pro ty, co do těchto klubů každý víkend nechodí, zkrátka pro všechny, kteří se chtějí a umít bavit na úrovni. Vsadili jsme na stylové prostředí, zajímavý program, nápadité dekorace, veselé rytmy house music a podařilo se nám dát dohromady příjemné a sympatické lidi.

 

A jak jste přišli na název OMG?

Název jsme vymýšleli asi dva měsíce. Za tu dobu nás napadla škála jmen, ale pořád to nebylo ono. Chtěli jsme, aby název byl atraktivní, snadno zapamatovatelný a lehce provokativní. Pak jednoho dne, jeden z nás, jednu nejmenovanou situaci okomentoval slovy „Oh My God“. Druhý na to řekl, to je spíš „Oh My Gay“ a jméno bylo na světě.

 

Kolik edicí se již konalo?

Celkem se konalo 13 OMG party a každá z nich měla originální téma. K tomu jsme ještě uspořádali dvě oficiální afterparty a během Prague Pride 2012 jsme pořádali kromě OMG i akci s názvem Beyond, což je jedna z nejznámějších gay party z Londýna, na kterou se nám podařilo získat licenci.

foto: OMG Party - Made in Brazil

Kolik asi lidí party navštívilo?

Za uplynulé dva roky prošlo branami OMG přes osm tisíc lidí. Nejvíce návštěvníků evidujeme mezi českou a slovenskou klientelou, ale v poslední době stoupá na oblibě také u hostů ze zahraničí. Byli u nás už kluci ze všech kontinentů, nejdál z Austrálie, Japonska a Argentiny. Moc si vážíme přízně a věrnosti všech našich hostů, za které bychom jim chtěli poděkovat.

 

Kde všude se party konala?

Během uplynulých dvou let, co se párty pořádá, jsme prošli v podstatě čtyřmi kluby. S OMG jsme začali na Občanské Plovárně. Je to stylový klub, který má nezapomenutelnou atmosféru, ale brzy nám byl malý, proto jsme se rozhodli přesunout OMG do holešovického klubu Mecca, kde se v minulosti konala řada úspěšných gay party. Pak přišla rekonstrukce klubu a my jsme party přesunuli dočasně do klubu Kostel. Líbil se nám ten lehce provokativní podtext gay party uspořádané v kostele. Nyní se party koná v nově zrekonstruovaném klubu Mecca, který splňuje i ty nejnaročnější požadavky na organizaci akcí jako je OMG.

 

Jakou největší hvězdu jste přivezli do Prahy?

Myslím, že každý z DJů, kteří na OMG vystoupil jsou velké hvězdy. Největší z nich ale pravděpodobně bude Chris Cox z L.A. Byl na OMG již dvakrát, poprvé společně se zpěvačkou Tonic z Londýna a musíme uznat, že to byla nezapomenutelná show. Za zmínku stojí také Micky Friedmann z Berlína a zpěvačka Krysten Cummings z Londýna a španělský DJ Carlos Gallardo. Letos se chystáme přivézt další velkou hvězdu - Dannyho Verde, který je v současnosti druhým nejznámějších gay DJem na světě. Máme se na co těšit.

foto: Chris Cox


M
ěl nějaké speciální požadavky?

Zrovna zmíněný Chris je jeden z nejmilejších a nejméně náročných lidí, které jsme kdy poznali. Musíme zaklepat na dřevo, že většina DJů, kteří na OMG vystoupili žádné speciální požadavky neměli, naopak to bývají docela skromní, fajn kluci a s většinou z nich jsme se spřátelili.Jako promot
ér si asi vlastní akce moc neužiješ. Kam se chodíš bavit?

Je pravdou, že volného času moc nazbyt nemáme, o to více zvažujeme, kam se půjdeme pobavit. Byli jsme se podívat na Periscope, Lollypop a také občas do ON klubu. S nadšením ale noční život vystřídáme za horské výlety a jiné sportovní aktivity nebo jen tak zajdem na dortík do cafe-cafe.

foto: O Halley Bros. na OMG Party - Made in Brazil

Co si myslíš o české/pražské gay scéně?

Za poslední roky vidíme velký posun kupředu, ale stále se máme ještě co učit od našich zahraničních kolegů. Rozhodně ale přibývá více lidí, kteří oceňují kvalitní produkci a nevadí jim připlatit si za příjemné prostředí a kreativní nápady.

 

Jaké máte plány do budoucna?

S OMG party máme velké plány, které zatím nechceme prozrazovat. Věříme, že má velký potenciál, a proto nadále budeme pokračovat v jejím poslání - dávat dohromady příjemné a sympatické lidi, kteří milují tančit v rytmu house až do rána, pod taktovkou talentovaných nejen tuzemských DJů, ale i atraktivních hostů ze zahraničí.

 

Děkuju za rozhovor.

pozn. redakce - na hlavní fotce Radek Koch a Jan Vinkler

 

redakce / 06.03.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Adrian 14.03.2013
Kde je nejaky seznam vyhercu?
OMG je super
kamarad uz vyhral 3x
a ja porad nic :-(
tom 08.03.2013
super rozhovor, moc vám držím palce... asi to neni lehký v praze něco dělat, tim víc vám fandím!
Jirka 07.03.2013
Ahoj jsem moc rád,že existuje tato party,protože nám zavřeli On Club který běžel celích 14 let až do ledna 2013.Nejdříve Geejzír,pak Valentino a nakonec On Club.Teď protože není gay podnik kde se hraje house jsem rád,že se orevřel club Mecca kde to má uroveň jsem vděčný,že je kam zase chodit a kde zase mužu poslouchat hudbu ve stylu house.Jen mam malou vítku ktera se snad změní v budoucnu.Byl bych rád,kdyby se v Clubu Mecca točilo i normalni pivo je jedno jaky,ale toci se tam jen jedna znacka a to je málo,bylo by dobry tam tocit aspon jeste jinou znacku.Diky to je vše co jsem chtěl napsat zdravím a držím palce.Jirka
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag