reklama
cz / EN / esp

Jsou vám zimní večery dlouhé? Zkuste “Plán B”

O blížícím se Febiofestu jsme vás již informovali. Ale... Nemáte restík z minulých ročníků? A máte rádi festivalové filmy?

reklama

Pokud ano, a myslíte to vážně, máme pro vás tip na dobrý film z předchozího ročníku Febiofestu, sekce Jiný břeh - jak jinak. Pokud však čekáte blonďaté uhlazené chlapečky a mazlení od začátku do konce, využijte raději našeho tipu pod článkem na film Do Começo Ao. Film Plan B od Marca Bergera je totiž tak trochu jiná romantika. Pomalá, nejistá, festivalově táhlá, možná však o to opravdovější a uvěřitelnější. 


A děj? Jednoduchý, přejednoduchý. Laura opouští Bruna kvůli Pavlovi, který však "asi" pokukuje po mužích. Co udělá Bruno? Sbalí Pavla, aniž by mu řekl, kdo ve skutečnosti je a získá tím nazpět Lauru. Ano? Nebo ne? Že je děj jednoduchý? Uvidíme... 

Argentinský nízkorozpočtový film rozhodně není velkofilmem s okázalou výpravou. Dvě postele, pokoj, jeden panelák, bar. Jenže tam, kde jsou dlouhé záběry plné citů, drahých kulis netřeba. Herci Manuel Vignau a Lucas Ferraro jsou skutečnými mistry mimiky, své charaktery umí vyjádřit dokonale, stejně tak jako napětí, které divák sleduje. Napětí mezi dvěma mladými muži, kteří ví, co by neměli. Zároveň také ale ví, co by chtěli. 

Film Plán B, z roku 2009, je ke stažení na internetu, online na youtube (ve šp. znění) nebo na DVD. Na Febiofestu byl od režiséra Bergena ke shlédnutí též film Ausente (Absent, 2011), který okomentujeme v dalším z našich článků. Na IMDB má pak hodnocení 6,8 z 10 možných bodů. 


lukan cruz / 25.02.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
ufff 06.03.2013
ty slipáče na hlavní fotce :))
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag