reklama
cz / EN / esp

Okno naproti - filmový tip

Starý, ale dobrý je italský film z roku 2003. A kam, že vede okno naproti? Přece do lidských srdcí...

reklama

Je jedno, co máte rádi. Jestli jsou to romantické filmy, dramata, láska mezi mužem a ženou, mezi dvěma muži nebo prostě rádi jíte sladké. Přijdete si na své tak, jako tak. 

Giovanna, matka dvou dětí, pracuje v drůbežárně jako účetní, po večerech peče zákusky pro místní kavárnu. Žije normálním životem, jakým žije většina lidí. Životem, ve kterém se sny rozpouštějí jako sousto dortu v ústech. Jenže sny se mají žít a navíc, ani ty dorty už lidem nechutnají. “Snažte se žít život nejlépe, jak to jde. Vám nestačí jen tak přežívat. Nestačí o životě jenom snít... Já jsem bohužel jenom snil... Žil jsem v krásném snu.” 

Stereotyp rodiny změní až nechtěný host. Postarší, dobře oblečený gentleman, který utrpěl ztrátu pamět. Toulá se po ulici, nikomu nechybí a nikdo ho údajně nezná. Domů ho přivede David, manžel Giovanny. 

Ale... kdo vlastně bydlí v okně naproti? A o čem vlastně sní jednotlivé postavy příběhu? 

Film, který sklidil na festivalu v Karlových Varech nadšený ohlas poroty, kritiky i diváků. Získal druhou cenu v divácké soutěži. Cenu ex equo za herecký výkon pro Giovannu Mezzogiorno a cenu za režii pro Ferzana Ozpeteka. Na CSFD.cz pak ohodnocen 71%. K zakoupení je běžně na DVD či ke stažení na ulozto.cz. 

"Text v uvozovkách je citace z filmu." 
lukan cruz / 07.02.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Chavier de la Mancha 10.02.2013
Moc hezký film. V několika momentech mi to silně asociovalo Přítelkyni z domu smutku. To asi ten závěrečný pohled do kamery a dívání se na sebe sama v okně... Prostě - žádná Amerika... :-) Díky za tip!
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag