reklama
cz / EN / esp

Bob Mizer, fotograf, který portrétoval více jak milión mužů

Jeho fotografie a filmy byly v běžném prodeji a Mizer se tak vystavoval útokům na svou osobu z obscénnosti, užívání drog, prostituce. Svým modelům totiž platil nejen za fotografování.

reklama

Bob Mizer je kultovní postavou mezi homosexuály. Důvod je jednoduchý, tento americký fotograf portrétoval více než milion nahých mužů v pózách, které nemusí být každému košer. Začínal ve 40. letech minulého století, kdy byly tak tak přijímány fotografie nahých žen. V době, kdy ještě ani nevzniklo první hnutí bojující za práva homosexuálů. Spíše než o umění, se prý jednalo o obrázky vhodné do kalendáře, nebo čistou provokaci. Na začátku roku 1947 byl obviněn z perverze, v roce 1954 byl odsouzen na rok vězení kvůli šíření pornografie. 

 

V roce 1945 založil studio Athletic Model Guild. Na fotografiích a ve svých filmech, kterých natočil více než 3000 (všechny nízkorozpočtové), chtěl údajně ukázat prospěšnost fyzického cvičení na lidské tělo, zobrazoval spíš muže více či méně oděné. 

 

Ne všichni modelové však byli náhodnými dobrovolníky. Erotoman měl před svým objektivem mnohé známé osobnosti, mezi jinými Joe Dallesandro, Glenn Corbett, Alan Ladd, Susan Hayward, Victor Mature nebo Arnold Schwarzenegger. 

 

Výstava, která ho připomíná, probíhá do 27. ledna v New Yorské galerii Invisible-Exports, organizována nadací “Bob Mizer - Artifacts”. Pokud se na výstavu nedostanete, můžete si jeho práci prohlédnout v některé z knih, které o něm vyšly. Nebo v naší fotogalerii.

Vybrané filmy: 

  • Advice Without Consent (1955)
  • Alladin (1956)
  • Andy & The Angry Mummy (1963)
  • Motorcycle Thief (1958)
  • Love 2001 (1970)
  • Joe Dallesandro Posing (1966)
  • Tijuana Bandit (1964)
Zdroj: wikipedia, google
luk / 02.02.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag