reklama
cz / EN / esp

Do Começo Ao znamená Od začátku do...

Hledáte tip na filmovou gay romantiku? A co když se do sebe zamilují dva bratři? Incest nebo opravdová láska?

reklama

Brazilský film z roku 2009 můžeme označit za nízkorozpočtový, náklady nepřekročily 2 miliony dolarů. Producenti nechtěli přispívat na film pojednávající o lásce dvou bratrů gayů a režisér Aluizio Abranche zase nechtěl ustoupit od tématu. Udělal dobře. Točilo se v Rio de Janeiru a film začíná narozením Thomáse, který po narození několik týdnů neotevřel oči. “Je to jeho svobodná vůle. Až bude chtít, otevře je...”, začíná film Julieta, matka obou chlapců. A právě o svobodné lidské vůli je celý film. Je ale také o lásce a přitom není patetický. 

 

Bratři se věnují plavání a Thomás slibuje být stejně dobrým plavcem jako jeho starší bratr Francisco. Dokonce bude trénovat na olympiádu, ale za jakou cenu?! “Mají se prostě rádi jako bratři”, odpovídá Julieta na dotaz otce: “Jestli se chlapci nemají rádi víc, než je zdrávo.”

 

Dětství uplyne jako voda, z Francisca je doktor po matce, která umírá, když je chlapcům 22 a 27 let. Událost, která chlapce semkne ještě víc. Ale co to slíbené plavání a olympiáda? Asi tušíte... Děj celkem jednoduchý, romantika veliká, závěr jasný: předsudky jsou pouze pro lidi, kteří hledají důvod k nenávisti a odmítají lásku.  

 

Film je v původním znění v portugalštině, která je ve spojení s pianem prostě maravižóso, úžasná. K vidění je na youtube se španělskými titulky či na ulozto.cz. České titulky lze dodatečně stáhnout na titulky.com. Připravit papírové kapesníky, usadit se na kanape a PLAY! Budete dojatí od začátku do konce. 

Lukan Cruz / 01.02.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag