reklama
cz / EN / esp

Nevíte co pod stromeček? Co třeba obraz nebo sochu!

Dnes se koná dobročinná aukce uměleckých předmětů v rámci projektu Art for Life.

fotogalerie
reklama

Letos poprvé nabízí tradiční aukce Art for Life možnost dražit po telefonu. Zajímavý kus do své umělecké sbírky nebo vánoční dárek tak můžete získat, i když se ve čtvrtek nebudete moct dražby fyzicky zúčastnit. Díla navíc můžete získat výrazně výhodněji než v galeriích, vyvolávací ceny jsou zhruba na třetině prodejních cen - začínají už na 600 korunách. Výtěžek dražby je určen na prevenci HIV.

 

Aukce se koná 22. listopadu od 19 hodin v pražském hotelu ICON (V Jámě 6). Svým dílem letos přispělo 26 autorů, mezi nimi Vladimír Franz, Tomáš Císařovský nebo Michael Rittstein. V nabídce je 32 položek - grafiky, obrazy, fotografie i sochy."Začínáme dražit od těch nejnižších vyvolávacích cen a postupně se dostáváme až k nejdražším dílům. Dražba je obvykle velmi napínavá a o některé položky se strhne doslova přetahovaná. Letos to chceme umožnit i zájemcům, kteří nemohou být na místě," vysvětluje předsedkyně Art for Life Bára Trojanová.

 

foto: Jan Eybert, Zahrada sexuálních fantazií


Pravidla jsou jednoduchá. Stačí poslat e-mail na adresu info@artforlife.cz a obratem zájemce dostane přesné pokyny. Než se začne dražit položka, o kterou má zájem, pořadatelé mu zavolají a přihazují podle jeho instrukcí. Dražba uměleckých děl je tradiční součástí Art for Life a také jednou z hlavních. Loni celková získaná částka překročila 160.000 korun. Peníze občanské sdružení Art for Life využilo na pořádání besed ve školách, které jsou spojeny s divadelním představením Po Fredrikovi. Také tato inscenace je součástí listopadového programu, Studio Švandova divadla ji uvede 28. listopadu od 20:00. 

 

Na aktivity Art for Life můžete přispět i koupí diáře DREAM 2013. K dostání je v síti Bontonland nebo www.bontonland.cz.

 

Přehled uměleckých předmětů najdete zde.

redakce / 22.11.2012
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag