reklama
cz / EN / esp

Vítězem Mezipater je autobiografické drama Neodcházej

Po pražské části se program festivalu Mezipatra přesunuje do Brna.

reklama

Deset celovečerních snímků v hlavní soutěži, deset příběhů, deset neopakovatelných zážitků. Ale vítěz může být jen jeden. O nejlepším filmu 13. ročníku Queer filmového festivalu Mezipatra právě rozhodla tříčlenná mezinárodní porota. Stal se jím americký nezávislý film Neodcházej (Keep the Lights On, 2012) režiséra a scenáristy Iry Sachse.

foto: z filmu Neodcházej

Na naturalistickém dramatu Neodcházej porota ocenila „decentní použití filmové řeči a uvěřitelné herecké výkony hlavních představitelů, jejichž postavami zmítá bouřlivý osmiletý vztah plný vzletů a pádů.“ Silně autobiografický snímek Neodcházej momentálně sbírá nadšené ohlasy po celém světě, aplauduje mu kritika, spokojeni jsou i diváci. Sonda do vztahu neurotického filmaře Erika a nevyzpytatelného právníka Paula získala cenu Teddy za nejlepší queer hraný film na letošním festivalu Berlinale.

 

Více o filmu se dozvíte z traileru

redakce / 18.11.2012
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag