reklama
cz / EN / esp

Dost bylo porna! Nazí muži trochu jinak.

Od října probíhá ve Vídni výstava „Nackte Männer“. Nazí muži v umění. To zní dobře, ne?

reklama

Chcete vidět, jak nahou mužskou postavu ztvárnili umělci od 19. století až po současnost? Není nic jednoduššího, než sednout do auta a udělat si výlet k našim jižním sousedům do Rakouska. V Leopoldově muzeu ve Vídni probíhá od 19. října až do 28. ledna 2013 výstava s názvem „ Nackte Männer“.

foto: Pierre & Gilles, Vive la France, 2006 © soukromá sbírka, Courtesy Galerie Jérôme de Noirmont

 

A na co se můžete těšit? Výstava je tematicky rozdělena do tří celků. Prvním z nich je období kolem roku 1800, tedy doba osvícení, druhý okruh je tvořen díly modernistů, kteří tvořili na přelomu 19. a 20. století a poslední okruh se zabývá obdobím po roce 1945 až do současnosti. Výstava odkazuje i na důležité milníky v umění. Najdete tu tedy odkaz na umělecká díla starověkého Egypta, ukázky váz zdobené řeckými bojovníky nebo na období renesance.

 

Výstava zahrnuje díla Albrechta Dürera, Petera Paula Rubense, Paula Cézanna, Gustava Klimta, Egona Schieleho nebo Andyho Warhola.

 

Výstava probíhá denně kromě úterý, otevřeno je od 10 do 18 hodin, ve čtvrtek do 21 hodin. Vstupné činí 12 eur. Leopoldovo muzeum najdete na adrese Muzeumplatz 1.

 


foto: Andy Warhol, Hádka, kolem roku 1982

redakce / 06.11.2012
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Tom 06.01.2013
Vystavy som sa zucastnil, bola velmi zaujimava skoda ze na slovensku o takom niecom ani chyru a ni slychu..... celkovo super uroven aj o navstevnikov
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag