reklama
cz / EN / esp

Poslechněte si podcast s ředitelkou Prague Pride

Jak vše začalo a proč ředitelka Hana Kulhánková končí? Bude v Praze duhový přechod? Více v podcastu s komičkou Adélou Elbel.

reklama

 Speciální sérii tří podcastů vydává LGBT+ spolek Prague Pride u příležitosti oslav výročí 10 let od svého založení. Jedná se o rozhovory, které moderuje známá komička a stand-up umělkyně Adéla Elbel. Jejími hosty jsou členové a členky týmu Prague Pride. První díl věnovaný letnímu LGBT+ festivalu s názvem 10 let Prague Pride: Holé zadky tehdy a dnes je právě ke stažení v Apple Podcasts, Spotify a dalších podcastových aplikacích. Prague Pride se tak stává první LGBT+ neziskovkou, která v Česku vydává vlastní podcast.

foto: dosavadní ředitelka Prague Pride Hana Kulhánková

„V současné době tolik oblíbené podcasty nám přišly jako ideální způsob, jak našim fanouškům nechat nahlédnout do naší duhové kuchyně. S Adélou Elbel si v nich povídáme o tématech ze zákulisí Prague Pride, o našich motivacích, o důvodech, proč některé věci děláme právě tak, jak je děláme,“ uvedla PR manažerka spolku Prague Pride Bohdana Rambousková. V následujících týdnech vyjdou další dva díly z narozeninové série, které se zaměřují na LGBT+ lidi v pracovním prostředí a na iniciativu za manželství pro gay a lesbické páry.

 

„Považuju za čest, že mě spolek Prague Pride oslovil kvůli moderování podcastů o jeho aktivitách a závažných otázkách, které by se u nás měly celorepublikově řešit. Kéž bychom se jako moderní a sebevědomá země chovali i v otázkách LGBT+, abychom si byli opravdu všichni rovni,“ okomentovala projekt Adéla Elbel.

foto: a takhle, v době rouškové, rozhovor probíhal

Přípravu podcastů zkomplikovala koronavirová pandemie. Nahrávky vznikaly na začátku dubna a spolek je vděčný Adéle Elbel, že byla ochotná přijet do Prahy jedním z mála vlakových spojů, které v tu dobu jezdily mezi Brnem a Prahou. Nahrávání probíhalo ve studiu Elite Bloggers.

 

Spolek Prague Pride v letošním roce slaví 10 let své existence. Kromě podcastů vytváří po dobu celého roku facebookovou fotogalerii 10 let příběhů s festivalem Prague Pride, kam každý týden přidává jednu vzpomínkovou fotku. Na začátku spolek publikoval vlastní obsah, v současné chvíli už dostává fotky s osobními příběhy od fanoušků a fanynek. Významnou součástí oslav bude samozřejmě 10. ročník festivalu Prague Pride, který proběhne od 3. do 9. srpna v podobě uzpůsobené pandemii.

foto: rok 2013 a vlajka pořízená díky fanouškům prostřednictvím Hithitu

Z týmu pořádajícího letní festival spolek Prague Pride vyrostl za 10 let v organizaci, která se věnuje celé řadě LGBT+ témat s cílem zlepšovat život LGBT+ lidí v Česku. Aktuálně 11 programů spolku se zaměřuje na pomoc s coming outem, podporu duhových rodin, zavádění principů LGBT+ rovnosti na pracovišti, vzdělávání zaměstnavatelů, odborníků*ic v pomáhajících profesích i na školách, iniciativu za manželství pro všechny, právní poradenství, HIV/AIDS. V tuto chvíli je tým Prague Pride nominován organizací PROUD na cenu beProud v kategorii Počin roku za uspořádání mezinárodní konference ILGA-Europe vloni v Praze.

více na www.praguepride.cz

redakce, Prague Pride, foto: M. Hrdličková / 02.06.2020
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag