reklama
cz / EN / esp

Charitativní běh proti homofobii FUN&RUN 2019 se stěhuje

Nově se poběží na Letné. Na své si přijdou ale i nebežci.

reklama

9. ročník charitativního běhu proti homofobii FUN&RUN se uskuteční v Letenských sadech v sobotu 18. května. Česko se tak připojuje ke světovým oslavám Mezinárodního dne boje proti homofobii, bifobii a transfobii. Výtěžek ze startovného tradičně půjde na podporu internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla pro klienty s HIV. Doprovodný program FUN&RUN letos počítá i s těmi, kdo běhu zatím nepropadli a raději si užijí dobrý drink nebo zmrzlinu. Akci pořádá LGBT spolek Prague Pride, Česká společnost AIDS pomoc a LGBT sportovní klub Alcedo; záštitu jí udělili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

 

FUN&RUN nabízí trasy 5 a 10 km pro dospělé běžce a běžkyně. Děti se mohou zúčastnit dětského závodu na 300 metrů. Prezence běžců na místě začíná v 11:00, start hlavních běhů je v 13:00 a dětského běhu ve 14:00 hod. Online registrace jsou otevřeny až do pátku 17. května, v sobotu se může omezený počet lidí registrovat přímo na místě. Vloni se běhu FUN&RUN účastnilo 500 běžců a běžkyň. „FUN&RUN je běh, v němž je účast důležitější než vítězství. Chceme ukázat světu, že homofobie a stigmatizace lidí s HIV nemá v české společnosti místo,“ říká tisková mluvčí Prague Pride Bohdana Rambousková.

foto: účastníci Fun&Run 2018

 

Doprovodný program

V zázemí běhu na Letenské pláni budou dvě sanitky České společnosti AIDS pomoc, v nichž zájemci mohou podstoupit bezplatné testy na HIV a syfilis. Vloni jimi prošlo 79 lidí a všechny výsledky vyšly negativně. Vzhledem k tomu, že počet HIV pozitivních lidí přestal v posledním roce v Praze stoupat, organizátoři věří, že i letos budou mít pro všechny klienty mobilních laboratoří dobrou zprávu.

 

Nejen běžci, ale i ti, kdo přijdou jen fandit, si v sobotu na Letné mohou užít skvělé občerstvení a hudební doprovod Ohm Square DJ set a DJ Arnø. Děti si mohou hrát v dětském koutku zařízeném společností IKEA, čtyřnozí parťáci se osvěží u modrého VW brouka společnosti HUNTER, který bude nabízet i gravírování jmen a telefonních čísel na psí známky pro případ, že by se mazlíček zaběhl. Pozornosti jistě neunikne zmrzlinový truck Ben&Jerry, v němž všichni účastníci a účastnice běžeckého závodu dostanou porci zmrzliny zdarma. Chybět nebude ani duhový stánek Prague Pride s novou edicí teplých běžeckých ponožek. V rámci programu se koná i setkání queer mládeže, které svolává facebookový profil LGBT česká komunita.

TZ, Bohdana Rambousková, foto Cathy Shiflett / Prague Pride / 12.05.2019
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag