reklama
cz / EN / esp

LaDemence na party listu už 29 let!

Organizátoři party LaDemence v Bruselu plánují čtyřdenní partymaraton. Co všechno si přichystali?

reklama

Na tohle opravdu potřebujete trochu vypnout mozek. Nejen že je LaDemence v kalendáři gay tanečních parties neuvěřitelných 29 let, ale pro tento podzim chystá 4 party během šesti dní. A to se jen tak zvládnout s čistou hlavou nedá…. :)

 

V Bruselu jsem na LaDemence již několikrát byl. A letos se tam chystám zase, už potřetí. Čím mě tato party tak baví? Důvodů je několik. Zaprvé si udělám výlet. Letenka do Bruselu se dá koupit za pár stovek, s Ryanairem se vejdete do 1500 Kč, s Brussel Airlines kolem 2500 (připlatíte si, ale přiletíte na centrální letiště Zaventem, které je od centra vzdálené jen 20 minut jízdy vlakem). Hotely pořídíte taky celkem levně, oproti Berlínu i o 20 – 30%. Hezký tříhvězdičkový hotel bez snídaně, kterou byste stejně nestihli:), stojí kolem 100 eur za noc pro dva.

foto: klub Fuse, kde se LaDemence koná

A pak Brusel sám o sobě. Není sice výstavní jako Paříž, ani neoplývá tak bohatým nočním životem jako právě zmíněný Berlín, ale to dělá tuto menší metropoli (v Bruselu žije něco málo přes 1 milion obyvatel) zajímavou. Tím, že tu není tolik lidí, se vám stane, že se ve městě potkáte se známými, na party už poznáváte lidi, které jste den předtím viděli v gay baru, prostě v této kosmopolitní "větší vesnici" se brzo cítíte jako doma. Centrum města je ovšem výstavní, například krásné náměstí Grand Place (chráněné UNESCO od roku 1998) vás rozhodně uchvátí a u sošky čůrajícího chlapečka (Manneken Pis) si fotku udělá snad každý.

foto: gogo tanečníci v klubu Fuse

 

Kluby

Ale památky si projdete ve dne a v noci zamíříte za zábavou. Klubu Fuse je centrálním místem všech LaDemence parties, u těch speciálních (narozeninových nebo prideových) i velká aréna Palais 12  s kapacitou 15.000 lidí umístěná u slavného Atomia. Klub Fuse sice není nablýskaný, ale nabízí tři stage, dvě šatny, několik barů, prostě kvalitní zázemí. S čím ale musíte počítat, jsou fronty v klubech při příchodu. Doporučuju přijít raději brzo, klidně i na 11, vyhnete se tak i půlhodinovému čekání na šatnu. Naopak u baru nečekáte ani chvilku. V aréně Palais 12, kde v květnu bylo 8.000 lidí, čekat můžete taky, ale velká hala nabízí úschovné boxy pro 10.000 lidí, takže po zdržení u kontrol rovnou pokračujete za zábavou.

foto: Palais 12 v květnu 2018

Co mě baví na LaDemence nejvíc je hudba. Potkáte tu slavné DJ ´s, některé můžete znát i z České republiky (například Steven Redant hrál na OMG party), kteří jsou zárukou skvělé zábavy. Mimo Stevena jsou to například Phil Romano, Paul Heron nebo Dikky Vendetta. Letos vystoupí v Palais 12 i Pagano. Během narozeninového víkendu mezi 26. a 28. řijnem se tu s těmito DJ ‘s můžete potkat na třech akcích, jedna se koná během následujícího týdne:

26.10. Opening Party v klubu Fuse

27.10. Main Party v Palais 12

28.10. Closing Party v klubu Fuse

31.10. Halloween Party v klubu Fuse

 Součástí všech akcí jsou gogo tanečníci, kteří tancují přímo u vás, můžete si je opravdu z blízka prohlédnout. V aréně Palais 12 čekejte mega show tvořenou 65 tanečníky a akrobaty.

 

Vstupné

Všechny party začínají v 10 večer, ale na tu hlavní můžete přijít už v 9. Vstupy můžete koupit buď jen na Main party (50eur), kombinovat Main party s pátkem nebo nedělí (70 eur) anebo pokud razíte heslo „party hard“, pořiďte si balíček na všechny tři víkendové akce za 90 eur. Středeční halloweenská stojí 25 eur.

 

Pokud jsme vás alespoň trochu naladili, jsme rádi. Jestli si nejste jistí, napište nám do redakce nebo se ptejte v diskuzi pod článkem, rádi na vaše dotazy zodpovíme.

 

Více informací najdete na www.lademence.com

 

redakce, foto LaDemence / 02.10.2018
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag