reklama
cz / EN / esp

Queer filmy během Prague Pride

Co pro vás přichystal LGBTQ filmový festival Mezipatra? Podívejte se na program den po dni.

reklama

Queer filmový festival uvádí už po osmé program s názvem Identita ve městě v rámci Prague Pride. Od úterý 7. srpna do pátku 10. srpna se mohou divačky a diváci  účastnit diskuzí o aktuálních LGBTQ+ tématech, po kterých následuje večerní promítání. Akce se koná v prostorách Kasáren Karlín, jejichž součástí je kavárna i bar. Vstup je po celý týden zdarma.

 

 

 

ÚTERÝ 7.8. 19:00 - Pub quiz

Queer edice oblíbeného pub quizu je určena pro všechny, kdo se vyznají v queer historii, ale zároveň zpaměti vyjmenují všechna alba Celine Dion. Na ty nejlepší čekají odměny v podobě permanentky na Mezipatra 2018, voucher na konzumaci v kafe Patra a další.

 

ÚTERÝ 7.8. 20:30 - Best of Shorts

Kompilace šesti krátkých snímků představí to nejlepší z loňské krátkometrážní soutěže. Mezi vybrané filmy patří poetická Kopřiva, krvavá komedie Ahoj, tady máma nebo novozélandské drama z prostředí karavanů Svět ve tvém okně.

 

STŘEDA 8.8. 19:00 - Music is female

Diskuze, kterou moderuje Bára Votavová, přiblíží minulou i současnou podobu alternativní queer rockové scény, kde hudba měla vždy aktivistickou funkci a ženy v ní hrály neopomenutelnou roli.  Jako hosté vystoupí vysokoškolská pedagožka a bývalá členka skupiny Zuby Nehty Pavla Jonssonová, umělkyně Nik Timková a organizátorka festivalu Chee Chaak Zuzana Šrámková.

 

STŘEDA 8.8. 20:30 - Becks

Film inspirovaný skutečným životem zpěvačky a skladatelky Alyssy Robbins sleduje Becks, muzikantku, která se po zdrcujícím rozchodu s dlouholetou přítelkyní přestěhuje zpět do svého rodného domu. Zatímco vystupuje s kytarou v místní hospodě, zpívá o své ex a snaží se znovu nalézt vztah ke své ultrakatolické matce, potká vdanou Elyse. Ta po jejím boku začne objevovat nejen svůj písničkářský hlas.

 

ČTVRTEK 9.8. 19:00 - Gender v plenkách

To, jak nás vnímá společnost, se nemusí shodovat s tím, jak se vnímáme my sami. Tento rozpor mezi očekáváním společnosti a vlastní identitou můžou prožívat i děti a dospívající ve velmi mladém věku. I v Česku totiž poslední dobou roste počet dětí, které řeší svůj gender. Diskuzi, které se zúčastní vedoucí workshopů pro queer-teens Glynis Hull-Rochelle, socioložka Lucie Jarkovská a psycholog Jiří Procházka, moderuje Bára Šichanová.

 

ČTVRTEK 9.8. 20:30 - Na jedné lodi

Život Kat a Evy plyne poklidně jako řeka, na které se plaví se svou lodí. I když si vybraly jiný život s jinými pravidly, který oběma zatím vyhovoval, společně s dobrým kamarádem na loď přichází i stále silnější potřeba něco změnit. Anebo spíš někoho přidat. Film vypráví lehkým a příjemným tónem příběh páru, který čelí tomu, že v jeden moment zkrátka můžou být potřeby dvou zamilovaných lidí jiné. Je lepší zůstat ve starých kolejích, nebo se nebát změny?

 

PÁTEK 10.8. 19:00 - One pivo, please

Život pražských expatů a jejich reflexi queer života v České republice přiblíží moderátorka a stand-up komička v jednom Lucie Macháčková spolu se zástupci a zástupkyněmi některých z nich. 

 

PÁTEK 10.8. 20:30 - Ptačí klec

Albert (Nathan Lane) a Armand (Robin Williams) jsou dlouholetí partneři, co společně provozují vyhlášený gay podnik Ptačí klec v Palm Beach. Harmonické soužití páru naruší jejich syn Val s novinou, že se chystá oženit s dcerou guvernéra (Gene Hackman). Ten je ovšem ultrakonzervativní republikán a autor “Koalice mravního řádu”. Střet dvou odlišných světů představuje rozbušku pro sérii komických situací. Téměř dvacet let od premiéry nastává ideální čas si tuto queer klasiku oscarového režiséra Mika Nicholse připomenout na velkém plátně. 

 

 

Kasárna Karlín, Prvního pluku 20/2, Praha 8

Leonora Nushi, festival Mezipatra, foto Mezipatra / 01.08.2018
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag