reklama
cz / EN / esp

Do Prahy přijede LGBT pěvecký sbor OurSong

Společný koncert s českými Doodles se koná 7. května v Praze. Poslechněte si ukázku.

reklama

Pondělí 7. května bude patřit kultuře. V pražském evangelickém kostele na Smíchově (ulice Na Doubkové 8) vystoupí LGBT sbor OurSong z Atlanty včetně českých Doodles. Stanou se tak již třetím zahraničním souborem, se kterým Doodles spolupracují. Předcházeli jim zpěváci z Paříže a Londýna.

 

 

OurSong je smíšený gay-lesbický sbor zaměřený na špičková provedení náročných populárních skladeb. Doodles mají ve svém repertoáru hudbu celé řady období i stylů od duchovních skladeb až po popové hity. Na koncertu zazní ve společném provedení i vybrané části z proslulé kantáty Carmina Burana.

 

Pěvecký sbor Doodles byl založen v září 2011 v Praze. Díky různorodému zaměření můžete od Doodles slyšet širokou paletu žánrů sahající od renesanční hudby a lidových písní, přes věhlasná díla klasické mužské sborové tvorby 19. a 20. století, operní sbory či operetu až po spirituál, muzikál, slavné melodie od Beatles anebo pop 80. a 90. let. Sbor zpívá s doprovodem i bez něj, k několika písním má i choreografii.

 

Doodles by se rádi spolupodíleli na bourání předsudků a šíření vzájemného respektu prostřednictvím hudby a čile se zapojují do široké rodiny LGBT sborů v Evropě. V srpnu 2015 sbor vystoupil společně s London Gay Men’s Chorus na Nové scéně Národního divadla, v následujícím roce podnikl své první zahraniční vystoupení s pařížským gay & lesbickým sborem Podium Paris přímo v Paříži. Kromě toho už vyhlíží do roku 2018, kdy se v Mnichově koná velký slet LGBT sborů „Various voices".

 
Koncert OurSong a Doodles se koná v pondělí 7. května od 20:00 v pražském evangelickém kostele na Smíchově (ulice Na Doubkové 8). Vstupné činí 120 Kč. Vstupenky si můžete zakoupit zde: https://goout.net/cs/listky/oursong-doodles/ufdc/  

redakce, foto OurSong / 10.04.2018
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag