reklama
cz / EN / esp

Fotoreport: Prague Pride 2017

Jak se vám líbila pride? A co vám na ní chybělo?

reklama

Prague Pride 2017 je za námi. Duhový týden vrcholil sobotním průvodem. Podle pořadatelů se ho zúčastnilo 35.000 lidí. Duhově se rozzářil i Tančící dům, na Magistrátu vlála vlajka LGBTQ. Proto, aby byla pride v příštím roce ještě lepší, můžete podpořit organizátory celoročně buď DMSkou ve tvaru DMS PRAGUEPRIDE 90 na 87777 nebo posláním příspěvku na účet 2000 413 429/2100.

 

I v průběhu roku se můžete na téma LGBTQ práv potkat. Buď ve speciální poradně S barvou ven (www.sbarvouven.cz), nebo prostřednictvím kampaně „Jsme fér“, která si klade za cíl prosazení manželství pro stejnopohlavní páry. Podpořit můžete i boj proti homofobii během, který se bude konat v květnu 2018.

 

Zeptali jsme se na váš názor na letošní pride.

Tomáš: „ Pride weekend je pro mě jedna z nejlepších událostí roku, a to především z toho důvodu, že sbližuje lidi. S kamarády jsem se i letos účastnil průvodu, kde si každý najde svůj styl hudby, a tak se do něj zapojí a protancuje se až na Letnou. Ani tam mi nic nechybělo a vydržel jsem až do úplného konce.“

 

Marek: „ Letos mi akce na Letné přišla taková upadlá, minulý rok byla větší, ale mohlo to být taky tím počasím, že přišlo míň lidí, kteří by tu správnou atmosféru vytvořili.“

 

Co člověk to názor :) A jak se průvod líbil nám? Určitě se organizátoři opět posunuli dopředu. Komentátorka ChiChi Tornádo na požární plošině se snažila rozproudit náladu, která vzhledem k chladnějšímu počasí byla chvílema zabržděnější. Možná by tomu pomohlo víc hudby. V letošním roce jsme sice napočítali 12 vozů, tancovat se dalo jen u poloviny z nich. A to je škoda. Průvod by měl být hlavně veselý, aby se lidi mohli bavit, tancovat celou cestu až k Letné. To však chybělo. Loni jste se mohli bavit například u vozu klubu Friends, v minulých letech měly své vozy i klub Mecca nebo sport klub Alcedo, ti všichni letos v průvodu chyběli.  

 

Naopak na Letné se festival povedl lépe než minule. Více stánků, více možností jak ukojit žízeň nebo hlad, hudebně jste taky netrpěli – 3 stage byly tak akorát. Za Letnou palec nahoru! Rozhodně se těšíme na příští rok Prague Pride 2018!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

redakce / 15.08.2017
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag