reklama
cz / EN / esp

Metronome Festival přiveze kultovní GusGus anebo DJ Solomuna

Unikátní pražský festival nabídne vedle rockových legend jako STING nebo KASABIAN také elektronickou špičku.

reklama

Islandští GusGus vznikli v roce 1995 jako filmové a herecké uskupení,které  není žánr, do kterého by se na poli elektroniky na svých devíti studiových albech pod legendárním labelem 4AD alespoň na chvíli neponořili – od triphopových začátků přes house, trance a techno až po poslední synthpopem okořeněné album Mexico, díky kterému jsme je mohli v Čechách naposledy vidět na nezapomenutelném koncertu před necelými třemi lety v pražském MeetFactory - tohle všechno jsou GusGus. Taky proto o sobě tahle parta, ve které se za těch dvacet let vystřídalo na desítku muzikantů (mj. třeba známá Emilíana Torrini), mluví spíše jako o umělecké skupině. Na letošek chystá své desáté album, které určitě zčásti představí i v Praze.

 

 

GusGus se na Metronome Festivalu představí v rámci elektronické Moon Stage vedle jednoho z nejslavnějších současných DJs - DJ Solomuna, původem balkánského umělce, který se zapsal na scéně světové house music. Řadu let je uznávaným undergroundovým DJem, který svým novátorským přístupem v podstatě redefinoval evropskou house music scénu, remixování i DJing tím, že na stavebních kamenech housové hudby postavil úplně nový vlastní styl. Jeho vystoupení tak bude rozhodně patřit mezi top taneční akce v Praze.

 

 

Již před časem Metronome zveřejnil také exkluzivní zahraniční headlinery: Stinga, jenž právě absolvuje úspěšné celosvětové turné k novému albu 57th & 9th, Kasabian, kteří do Prahy dorazí s novinkou For Crying Out Loud. Dál budou na pražském Výstavišti k vidění na britští Young Fathers, ověnčené prestižní cenou Mercury Prize, etiopskou zpěvačku Ester Radu, anglický objev SHELLS, nizozemské psychedelické rockery Birth of Joy nebo indie elektroniku Garden City Movement z Tel Avivu, jejichž hudba byla zařazena do soundtracku v současné době velice populárního seriálu 13 Reasons Why.

 

redakce, foto Metronome festival / 29.05.2017
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag