reklama
cz / EN / esp

Madonna v Praze trhla rekord!

Třetí návštěva Madonny v Praze a rekordně vyprodaná O2 arena. Snad nebude platit pořekadlo 3x a dost.

reklama

Madonna (16. srpna 1958) se letos do Prahy vydala potřetí. Po letech 2006 (Confessions tour) a 2009 (Sticky & Sweet tour) přivezla 7. a 8. listopadu show k 13. albu „Rebel Heart“. Na oba koncerty do O2 areny přišlo přes 17.000 diváků, celkem Madonna zpívala před více než 34.000 fanoušky, což je v O2 areně letošní rekord. Rozdíl mezi oběma dny byl kromě pár stovek pouze v tom, že u písně „Unapologetic Bitch“ vystoupila v sobotu Jessica Chastain, americká herečka známá například z filmového trháku Marťan. Akorát nedostala banán, kterým Madonna tradičně obdarovává všechny svoje hosty. Show začala 20 minut před desátou, do deváté se snažil publikum naladit rappper Rejjie Snow, ale výběr tohoto předskokana se moc nesetkal s hudebním stylem návštěvníků.

 

Zpěvačce, které táhne na šedesátku, se její skotačení na pódiu dalo věřit. Show vizuálně propojila náboženství, prostředí francouzského kabaretu, automyčku nebo jih Španělska. Po monstrózním podiu na Confessions tour se letos Madonna zaměřila o něco více na zpěv, i když o efekty nás nepřipravila. Odpustila si však politické komentáře. Taneční vystoupení byla standardní, mohli jste vidět Madonnu jako toreadora mezi svalnatými tanečníky nebo jako Johanku z Arku. Hřebem večera se stalo „létání“ tanečníků, kteří se na koncích vysokých tyčí přiblížili až na dotek diváků. Velkou výhodou pro diváky bylo dlouhé pódium ve tvaru kříže ukončené srdcem, které zasahovalo hluboko do hlediště a umožnilo tak spoustě diváků přiblížit se svému idolu.

 

Ve čtyřech blocích zazněly songy z posledního alba, například Iconic, Holy Water, Body Shop, Living For Love proložené starými hity jako Like A Prayer, Music, Deeper and Deeper nebo La Isla Bonita. U cover verze La Vie En Rose originálně zpívanou Edith Piaf Madonna dokázala, že zpívat opravdu umí. To platilo i u akusticky podaných skladeb, například Ghost Town. Na konec po rozloučení slovy "Bye, bye, bitches" přidala hitovku Holiday.Co říct na závěr? Madonna pořád umí dělat skvělou show, zpívat jsme ji slyšeli, i když při některých tanečních kreacích ji zastoupil playback. Zážitek v podobě 135 minut to byl dokonalý, fanoušky Madonna určitě nezklamala. Pokud dodrží harmonogram vydávání alb a následných tour, můžeme ji čekat za 4 – 5 let v Evropě zpátky. I když jí už bude přes šedesát, tak víme, že i v tomto věku se dá divákům nabídnout zajímavý koncert. Ti z vás, kdo byli v roce 2009 na Tině Turner, v té době sedmdesátileté, to jistě potvrdí. A nebo Cher. Ta zahájila svoje turné v loňském roce, kdy jí bylo 68 let. Už teď se těšíme... :)


Na Madonnu se teď může těšit část západní a jižní Evropy. Se starým kontinentem se rozloučí 20. prosince ve skotském Glasgow a vrátí se zpět do Ameriky. V únoru 2016 se přesune do Asie a v březnu na Nový Zéland a do Austrálie, kde 27. března tour v Brisbane ukončí. 
Jak koncert hodnotil Jaroslav Špulák z deníku Právo můžete vidět v tomto příspěvku:

redakce, foto Kevin Mazur / 11.11.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Kamelor 14.11.2015
A byla v Termaxu nebo jo? °o°
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag