reklama
cz / EN / esp

Odstoupení ze soutěže krásy mu v kariéře neuškodilo. Naopak!

Jakub Syllte se loni chtěl stát Mr. Gay Czech Republic. Nakonec z finále odstoupil, ale nabídky na práci modela dostává i tak.

reklama

S Jakubem Syllte (1990) jsme se už setkali při představování finalistů soutěže Mr. Gay Czech Republic 2014. Podle nás patřil k jasným favoritům. Proto jsme byli překvapení, když ze soutěže odstoupil.

 

Ahoj Jakube, pro FRESH jsi byl v soutěži Mr. Gay Czech Republic 2014 jasným favoritem. Nikdy jsi nevysvětlil, proč jsi před finále ze soutěže odstoupil?

Ano, to je pravda, po soutěži se mi o tom nechtělo moc mluvit. Ale teď, po roce a půl, už mám odstup a můžu s klidem říct, že jsem byl zklamaný přístupem realizačního týmu. Prostě organizační zmatky převážily nad touhou stát se Mr. Gay Czech Republic. A čas mi dal zapravdu, dnes o vítězi nikdo nic neví a i soutěž MGCZ skončila. Takže jsem nakonec rád, že jsem nebojoval o první a zároveň poslední titul v této soutěži.

 

A co soutěž Gay roku? Sledoval jsi ji?

Ani moc ne, na kluky jsem se podíval u vás na Freshi. Potom jsem zaregistroval akorát vítěze. A jsem rád, že tento kluk vyhrál. Je to sympaťák, který mezi ostatními neměl příliš velkou konkurenci.

autor foto: Mia Mirrelli

Soutěže tohoto typu můžou pomoct například v modelingu, reklamách. Jak se ti daří v této oblasti?

Nemůžu si stěžovat :) V poslední době jsem nafotil editorial ve stylu „fight“ s jedním modelem, kterého můžete znát pod přezdívkou Ken. Další práce probíhala v arabském stylu s fotografem Petrem Kurečkou a parádně jsem si to užíval. Arabové a jejich kultura mě prostě baví bez ohledu na současné souvislosti.

 

Arabové jsou hodně zahalení. Co opačný extrém? Máš problémy s obnažováním se před fotoaparátem či kamerou?

Rozhodně s tímto problém nemám. Je to moje tělo. Nikdy bych ale netočil porno, to už je za tou pomyslnou hranicí.

autor foto: Petr Kurečka

Prozraď nám, v jakém stylu se cítíš nejlépe a který nejraději fotíš?

Miluju street oblečení, ve kterém se cítím pohodlně. V práci si styling moc vybírat nemůžu, ale kdybych si měl zvolit jeden, tak nejraději fotím styl, který je různorodý, barevný, prostě nic nudného! Ale i u spodního prádla se dá zažít dost srandy, ale to už není moc o tom focení :) Reklamy jsou kapitolou samy o sobě, je to zdlouhavá práce, ale se správnými lidmi se i při jejichž natáčení dá pobavit.

 

Máš oblíbené fotografy, se kterými se cítíš nejlépe?

Ano, určitě miluju práci s Miou Mirrelli, tahle ženská je prostě bezkonkurenční a patří mezi top v České republice, stejně tak jako za mužskou ligu Petr Kurečka, který je jiný a právě tuhle odlišnost mám rád na jeho fotkách.

autor foto: Mia Mirrelli

Jaké jsou tvé další profese?

Věnuju se celorepublikovému projektu vzdělávání a dovzdělávání. Řídím Mistrovství České republiky pro obory – kadeřník, kosmetička, vizážista, oděvní designer. Tudíž setrvávám v oborech, zabývajících se vizáží. Vedle toho studuju VŠ.

 

Jakube, prozraď nám, jakým způsobem udržuješ svoji figuru?

Snažím se pravidelně cvičit, což je pro mě občas dost obtížné, a to především díky mojí lenosti. A při jídle se neomezuju. S klidem v duši můžu říct, že jím, co mně chutná. Krabičkovým dietám neholduju a kuřecí maso s rýží mě baví vždy maximálně tři dny. Nicméně pokud chce člověk vypadat dobře, musí tomu také něco obětovat.

autor foto: Mia Mirrelli

Součástí modelingové branže jsou prý i party s nabídkou drog a sexu. Co ty a podobné večírky?

Jednoznačně říkám ne. Tyhle akce nijak neodsuzuju, protože každý musí jednou za čas „pustit parou“, ale k drogám mám respekt, tudíž si vystačím s alkoholem a dobrou společností. Pravdou zůstává, že to dokážu taky pěkně rozjet a taneční parket mně někdy nestačí a oblečení po chvíli překáží :) To se mi naposledy stalo v srpnu v Mecce na OMG party. 

 

Otázka, která by mohla některé čtenáře hodně zajímat – jsi svobodný a jaké typy Tě přitahují?

Momentálně nemůžu říct, že jsem zadaný ani svobodný. Jsem zamilovaný, ale se svým „milencem“ se vídám nepravidelně už čtyři měsíce kvůli vzdálenosti mezi námi. Takže uvidím, jak se situace vyvine. Nemám vyhraněný typ, ale líbí se mně jednoznačně starší chlapi a přednost dávám cizincům s tmavší barvou pleti.

redakce / 17.09.2015
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag