reklama
cz / EN / esp

Herecké ceny ve Varech získali čeští zástupci

Alena Mihulová a Kryštof Hádek vyhráli v hereckých kategoriích. Podívejte se na ukázky z filmů.

reklama

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech má za sebou jubilejní 50. ročník. Zúčastnilo se ho 12.857 akreditovaných návštěvníků - z toho 10.623 fanoušků s festival passy, 547 filmových tvůrců, 1.017 filmových profesionálů a 670 novinářů.


V průběhu festivalu se uskutečnilo 488 filmových představení, které navštívilo 135.105 diváků. Uvedeno bylo celkem 226 filmů, z toho 210 hraných (181 celovečerních a 29 krátkých) a 16 dokumentárních. Z filmů uvedených na 50. MFF Karlovy Vary mělo na festivalu 35 světovou, 26 mezinárodní a 12 evropskou premiéru.

 

Hlavní porota, ve které zasedli Tim League (USA), Angelina Nikonova (Rusko), Ólafur Darri Ólafsson (Island), Hengameh Panahi (Francie) a Ondřej Zach (Česká republika) rozhodla, že hlavní cenu Křišťálový glóbus a peněžitou odměnu 25.000 USD získal film Bob a stromy (Bob and the Trees) režiséra Diega Ongara.

foto: tvůrci a herci z filmu Bob and the Trees

 

Cenu za ženský herecký výkon získala Alena Mihulová za roli ve filmu Domácí péče (režie Slávek Horák), cena za mužský herecký výkon patří Kryštofovi Hádkovi za roli ve filmu Kobry a užovky (režie Jan Prušinovský). Film „Domácí péče“ o lidovém léčitelství bude uveden v českých kinech ve čtvrtek 16. července, „Kobry a užovky“ o drogami narušeném vztahu dvou bratrů již v kinech běží od letošního února. Cenu prezidenta festivalu za přínos české kinematografii obdržela Iva Janžurová, za umělecký přínos světové kinematografii Richard Gere.

foto: Iva Janžurová získala cenu za přínos české kinematografii

 

České barvy obhájila i Helena Třeštíková, která získala cenu za svůj časosběrný dokument „Mallory“.

 

Autor foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

redakce / 14.07.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag