reklama
cz / EN / esp

Poslední album Madonny komerčním propadákem

Album Rebel Heart se neprodává tak, jak by si asi Madonna představovala. Proč tomu tak je?

reklama

Madonna vydala své třinácté album „Rebel Heart“ letos v březnu. V prvním týdnu se album dostalo se svými 116.000 prodanými kusy na druhé místo v žebříčku prodejů. Ve druhém týdnu následoval ale propad dolů. Pouhých 23.000 kopií znamenalo až 21. pozici.

 

Pokud srovnáme prodeje předposledního alba, rozdíl je opravdu velký. Dvanácté album „MDNA“ (2012) startovalo s trojnásobnými prodeji (359.000 kusů). Album s horšími výsledky prodejů než u "Rebel Heart" byste museli hledat hodně daleko v minulosti. Našli byste ho v roce 1994 pod jménem „Bedtime Stories“.


Co může být příčinou tohoto neúspěchu? Může jich být více. Určitě za to můžou uniklé songy v průběhu podzimu a zimy 2014. Nejdřív unikly dvě písničky („Wash All Over Me" s Avicii a "Rebel Heart"), nakonec se jich na veřejnost dostalo šest. Madonna reagovala před Vánoci tím, že těm, kteří si album koupili dopředu, nabídla ke stažení šest songů z připravovaného alba (Devil Pray, Living For Love, Ghosttown, Illuminati, Unapologetic Bitch a Bitch I am Madonna).

foto: Madonna a song Living For Love

Druhou příčinou rozdílu mezi jejími dvěma posledními alby může být fakt, že Madonna prodeje alba „MDNA“ podpořila i promo akcí ke svému turné. Nabízela balíček tvořený vstupenkami na koncert a albem. Stejný trik plánuje i letos, jenže k některým koncertům ještě nebylo možné vstupenky koupit. A proto se do prodejů nemá co počítat.

 

Třetí příčinou mohou být i recenze na album „Rebel Heart“, které se v hodnocení poslední novinky rozcházejí. Podle iDNES například 80%, Billboard 70%, Metascore 68%.


 

Nicméně fanoušky má Madonna oddané. Koncertní zastávky, u kterých jsou vstupenky v prodeji, jsou vesměs vyprodané. Stejně tomu je i u koncertu v Praze, kde lístky zmizely během pár hodin. Už dopředu bylo jasné, že Madonna přidá i druhý termín (8. listopadu). Na ten jsou vstupenky stále k dispozici a stojí od 1.150 Kč do 5.760 Kč.

redakce, foto facebook.com / 29.03.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Kubajz 26.06.2015
Madonna je dáma kterou nějaký to neprodany cd nezabije. Uctivám ji za to co dokazala ne za nedokonalý zpěv 7.11 se tesim
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag