reklama
cz / EN / esp

Eurovize 2015 ve Vídni s českou účastí

Převezme Marta Jandová a Václav Noid Bárta žezlo po Conchitě Wurst?

reklama

Letošní ročník Eurovize se koná ve Vídni. Finále proběhne 23. května za účasti hlavní star, vítězky loňského ročníku, Conchity Wurst. Rakouská drag queen zazpívá během finále, a také se ujme role moderátorky v tzv. green room.

 

Česká republika vyslala do soutěže své zástupce třikrát. A vždycky to byl propadák. V roce 2007 nás reprezentovala skupina Kabát, získala 1 bod. O rok později Tereza Kerndlová vybojovala 9 bodů. Lidem v České televizi to nestačilo a v roce 2009 opět vyslala do soutěže našeho zástupce – skupinu Gipsy.cz. A bylo z toho 0 bodů. Bude to letos zase propadák?


Česká televize vysílá do jubilejního 60. ročníku radši dva zpěváky.  Že by si v ČT řekli, že prsatá Marta Jandová osloví chlapy, namakaný Václav Noid Bárta zase ženské…a taky gaye? Ti určitě můžou hodnocení ovlivnit, soudě podle oblíbenosti této soutěže mezi nimi. Uvidíme, jak si oba zpěváci povedou v silné mezinárodní konkurenci.

 

Marta s Václavem se o finále poperou 21. května v semifinále s dalšími účastníky. Budou mezi nimi například fešák ze Švédska Mans Zelmerlöw nebo sympatický pár ze San Marina Michele Perniola a Anita Simoncini.

foto: švédský zpěvák ala Miley Cyrus

Pokud chcete podpořit české zástupce přímo ve Vídni, máte ještě šanci, vstupenky na semifinále za 29 eur jsou stále k dispozici. Na finále se však už, bohužel, nedostanete, hala se šestnácti místy je již vyprodaná.

 

Soutěž Eurovize se koná od roku 1956, v televize je od roku 1959 a je tak jedním z nejdéle vysílaných pořadů na světě. Každoročně ji sleduje několik set milionů diváků po celém světě.

redakce / 15.03.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag