reklama
cz / EN / esp

Febiofest 2015: přijede Kim Novak, hvězda Hitchcockova filmu

Letošní 22. ročník přivítá držitelku dvou zlatých Globusů.

reklama

Letos už po dvaadvacáté proběhne Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest, tentokrát se bude konat od 19. do 27. března. Letošní ročník nabídne program rozdělený do čtrnácti filmových sekcí. Festival zveřejnil jméno první filmové hvězdy, která do Prahy přijede. Tou je americká herečka Kim Novak (13. února 1933) známá mimo jiné ze slavného filmu Vertigo režiséra Alfreda Hitchcocka.

 

Pro herečku Kim Novak bude Febiofest první oficiální návštěvou České republiky. Novak si zahrála ve filmech patřících ke klenotům Hollywoodu po boku Jamese Stewarta, Franka Sinatry, Kirka Douglase, Williama Holdena nebo Jacka Lemmona. „Jsme velmi šťastní, že můžeme v Praze přivítat legendu stříbrného plátna, americkou herečku s českými kořeny Kim Novak, která reprezentuje zlatou éru Hollywoodu. Hrála v mnoha snímcích, jež se zapsaly do dějin kinematografie v době, kdy film ještě nepřipomínal počítačové hry nebo komiksy, ale obsahoval tajemství a zkoumal zákoutí lidských duší,“ říká programová ředitelka Hana Cielová. Některé z nich jako právě Vertigo, Piknik nebo Uprostřed noci budou uvedeny v programu festivalu v rámci výběrové retrospektivy Pocta Kim Novak.

foto: Kim Novak dnes, zdroj: MFF Praha – Febiofest

Návštěva americké herečky Kim Novak bude spojena s výstavou hereččiných obrazů Kim Novak: Obrazy organizovanou festivalem ve Strahovském klášteře. Výstava umístěná do Zimního refektáře Strahovského kláštera představí dvacet současných děl a pro veřejnost bude přístupná v rámci vstupného do Strahovského kláštera od 20. března do 19. dubna.

foto: obraz Déjà vu herečky Kim Novak, zdroj: MFF Praha – Febiofest

Hudební doprovodný program Febiofest Music Fest nabídne několik zásadních dramaturgických změn, z nichž nejzásadnější je žánrové rozdělení osmi večerů. V programu se vystřídá pop, hip hop, jazz, taneční hudba, world music, rock’n’roll, punk a ska. Seznam účinkujících nabízí veřejnosti zdarma pestrý mix mladých kapel v kombinaci se zavedenými jmény jednotlivých žánrů, jako jsou Atmo Music, Vladimír 518, Luboš Andršt, Ohm Square, Jablkoň, Čankišou, Hentai Corporation, Matěj Benko Quintet s Ondřejem Rumlem nebo slovenští Zoči Voči či Smola a Hrušky. V industriálních prostorách garáží kina CineStar Praha – Anděl tak v průběhu festivalu vystoupí 33 kapel, hudebních projektů a DJů v dramaturgii Tomáše Vitáska a pod vedením ambasadora Ivana Ivanova.

 

Další informace, včetně programu uveřejníme, až budou známy.

redakce ve spolupráci s Febiofestem, foto: MFF Praha – Febiofest / 01.03.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag